Dünya U20 Şampiyonası’nda dört madalyayla tarih yazan Ay-yıldızlı gençler, Türkiye’ye döndü. TAF Başkanı Çintimar, harika çocuklarıyla gurur duyduğunu söyledi.

Kolombiya’nın Cali kentindeki Dünya U20 Atletizm Şampiyonası’nda iki altın, bir gümüş, bir bronz madalya ile tarihinin en iyi sonucunu elde ederek madalya sıralamasında 170 ülke arasında 6. sırayı alan Türk Milli Takımı yurda döndü. İstanbul’a dönüşte sevinçle karşılanan kafilede TAF İstanbul ekibi, altın madalyalı İsmail Nezir ve Mazlum Demir, gümüş madalyalı Pınar Akyol ve bronz madalyalı Hayrettin Yıldız’a yaptırdıkları bir buket çiçekle teşekkür etti.

TAF Başkanı Fatih Çintimar, bir organizasyonu daha tarih yazarak bitirdiklerini ifade ederken, “Bu çocuklarla gurur duyuyorum. Dünya Şampiyonası’nda layıkıyla yarışıp çok büyük bir başarı yakaladılar. Artık onları önümüzdeki yıldan itibaren büyüklerde göreceğiz, Büyüklerde de aynı şekilde madalyaları toplayacaklar. Avrupa’nın en iyi takımı olarak Dünya Şampiyonası’nı bitirdik. Bu ilk kez olmuyor, başka şampiyonalarda da bunu başarmıştık” diye konuştu.

Başkan Çintimar, yarın geçecekleri Konya’da yine zirveyi alacaklarını ve beş gün boyunca Konyalılara bir atletizm şöleni izleteceklerini sözlerine ekledi.