Spor Toto Türkiye Yürüyüş Ligi final müsabakaları Van’da yapılırken, büyüklerde şampiyonluk kupaları ENKA’nın oldu.

Yürüyüşte sezonun son yarışması olan Spor Toto Yürüyüş Ligi final müsabakaları Van’da gerçekleşti. Sekiz kategoride toplam 39 ekibin yarıştığı mücadelelerde lig şampiyonluğunu kazanan takımlar belirlendi.

Büyüklerde 2019 dünya beşincisi Salih Korkmaz’ı kadrosunda barındıran ENKA, İstanbul BBSK’nın önünde şampiyonluk kupasını kazandı. ENKA, iki kademe toplamında en yakın rakibine toplam sürede iki buçuk dakika fark yaparak galibiyete uzandı. Ankara PTT ise erkeklerde üçüncülüğü elde etti.

Büyük kadınlarda ise Meryem Bekmez, Evin Demir ve Ayşe Tekdal’lı ENKA iki kademe toplamında 1:35:05 yaparken, Ankara PTT ikinci, Hatay Büyükşehir Belediyespor ise üçüncü oldu.

U20 yaş grubunda geçtiğimiz yıllarda da çok başarılı sonuçlara imza atan Batman Petrolspor, iki kupa birden elde etti. Batman ekibi, kadınlar ve erkeklerde Ankara PTT’nin önünde U20 liginin birinciliklerini aldı. U18’de Van Edremit Belediyesi ile İstanbul BBSK, U16’da ise Diyarbakır Büyükşehir ile Gaziantep Gençlik Spor takımları birincilik kupalarını aldı.

SPOR TOTO YÜRÜYÜŞ LİGİ FİNALİ
Van, 3 Eylül 2022
TÜM SONUÇLAR