Milli takımımızda forma giyen genç atletimiz Abdullah Yorulmaz, dün gece (24 Mayıs 2016) geçirdiği trafik kazası sonrasında yaşamını kaybetti.

Atletizm camiası genç bir yeteneğini kaybetmenin şokunu yaşıyor. 1997 doğumlu genç atletimiz Abdullah Yorulmaz, 24 Mayıs 2016 gecesi Kars yakınlarında geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti. Kazada Yorulmaz ile birlikte araçta bulunan atlet arkadaşları  Ömer Tuncer, Ömer Gönen, Nurkan Dağtekin ve Mücahit Bulut’un ise durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Son olarak iki hafta önce Kütahya’nın Gediz ilçesinde yapılan Dağ Koşusu Türkiye Şampiyonası’nda genç erkekler yarışını kazanan Abdullah Yorulmaz, Bulgaristan’ın Nova Zagora kentindeki Balkan Dağ Koşusu Şampiyonası kafilesinde yer alıyordu.

Abdullah Yorulmaz’ın cenazesi bugün (25 Mayıs 2016 Çarşamba) ikindi namazını müteakiben Ağrı merkeze bağlı Bostoprak Köyü’nde toprağa verilecek.

Türkiye Atletizm Federasyonu olarak genç sporcumuza Allah’tan rahmet, ailesine ve atletizm camiasına baş sağlığı, yaralı sporcularımıza da acil şifalar diliyoruz.