Türkiye Atletizm Federasyonu’nun yenilenen Eğitim Kurulu hafta sonunda İzmir’de toplandı. Toplantıda eskimeyen değerler bölümünde eski atletlere plaket verildi.

İzmir’deki eğitim kurulu toplantısı Necdet Ayaz başkanlığında, Prof. Dr. Doğan Demirhan, Yrd. Doç. Dr. Uğur Dündar, Haldun Domaç, Yrd. Doç.Dr. Ercan Haslofça, Yrd. Doç. Dr. Gazanfer K. Gül, Yrd. Doç. Dr. Ayşegül Yapıcı, Doç. Dr. Mehmet Bayansalduz ile üyelikleri yeni başlayan Öğr. Gör. Sibel Tetik ve Doç. Dr. Bülent Ağbuğa katıldı.

Antrenör eğitim talimatının değiştirilmesi ile ilgili son düzenlemelerin gerçekleştirildiği toplantıda;

– Yılda iki kez yapılacak zorunlu eğitim seminerlerinin ilkinin 21-23 Ekim tarihlerine arasında yapılması, programın hazırlanması için; Haldun Domaç, Nezir Önal, Doç. Dr. Mehmet Bayansalduz, Yrd. Doç. Dr. Ayşegül Yapıcı, Öğretim Görevlisi Sibel Tetik, Caroline Chapatte, Kübra Işlak ve Fatma Şahinoğlu’nun içinde yer alacağı bir komisyon oluşturulmasına,

– Ağustos ayında açılması kararlaştırılan II. ve III. Kademe antrenör kurslarında verilecek olan derslerin içeriklerinin hazırlanmasına,

– Antrenörlerin kademe ilerlemelerinde ihtiyaç duydukları sertifikalar içi 2 paket seminerin, 30-31 Temmuz 2016 tarihlerinde Ankara’da açılmasına,

-IAAF Çocuk Atletizmi seminerlerinde görev yapacak eğitmen yetiştirilmesi için IAAF’ten talepte bulunulmasına karar verildi.

kurul

Eğitim Kurulu çalışmalarına ek olarak Türk Atletizmine hizmet veren değerlerin anıldığı Eskimeyen Değerler ödül töreni de gerçekleştirildi. Törende bir konuşma yapan Atletizm Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanı ve IAAF Çocuk Atletizmi Koordinatörü Necdet Ayaz, “Geçmişine değer vermeyenler geleceklerine yön veremezler” diyerek, Türk atletizmine katkı verenleri “Eskimeyen Değerlerimiz” olarak ödüllendirmekten büyük mutluluk duyduklarını belitti. Ayaz, bu konuda her türlü desteği veren başta Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar’a, Genel Sekreter Fahrettin Yıldız’a ve TAF Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür etti.

Haldun Domaç’ın moderatörlüğünde düzenlenen törende; Fikret Üstünsoy, Edip Akarsu, Murat Taşçıoğlu, Sevgi Şen, Naşide Aday, Ertuğrul Oğulbulan, Recep Şuşarlı, Bülent Aday, Zeynep Karabağlı, Ganime Nalbantoğlu ve Ercan Haslofça ödüllerini Türkiye Atletizm Federasyonu Eğitim Kurulu üyelerinin elinden aldı.

Programları uygun olup, törene katılmış olan “Eskimeyen Değerlerimiz” kendilerini hatırlayan ve Eskimeyen Değer olarak gören başta Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar olmak üzere Eğitim Kurulu Başkanı ve Çocuk Oyunları Koordinatörü Necdet Ayaz ve ekibine teşekkür ettiler.

izmiregitimtoplanti1 izmiregitimtoplanti2