Turkcell Türkiye Gençler Atletizm Ligi’nde ilk kademe yarışmaları Sivas’ta tamamlanırken, finallere kalan ekipler de belirlendi. 

Türkiye Gençler Atletizm Ligi’nde ilk kademe müsabakaları Sivas’ta noktalandı. Genç kadınlarda dokuz, genç erkeklerde ise 10 takımın katıldığı yarışmalar sonunda final kademesine giden sekiz takım belli oldu.

Genç kadınlarda ilk sırayı Fenerbahçe alırken, 151 puan topladı. Bu dalda ENKA 147, Bursa Büyükşehir de 128 puanla sıralandı. Son sırada kalan Pendik Belediyespor dışındaki ekipler, Ankara’daki finallere kayıt yaptırdı.

Genç erkeklerde ise ezeli rakiplerden ENKA, Fenerbahçe’nin önünde bitirdi. ENKA, 181 puan yaparken, Fenerbahçe 175 puan toplayabildi. Üsküdar Belediyespor ise 108 puanla ilk kademede en fazla puan alan üçüncü ekip oldu. Erkeklerde de Eskişehir Gençlik ve Pendik Belediyesi, son iki sırada kalarak finallerin uzağında kaldılar.

İlk kademe sonunda kadınlarda Fenerbahçe, ENKA, Bursa BŞB, Beşiktaş, Ankara BŞB, Üsküdar Belediyesi, Sakarya BŞB ve Tokat Gençlik, erkeklerde ise ENKA, Fenerbahçe, Üsküdar Belediye, Ankara EGO, Kocaeli BŞB Kağıtspor, Mersin MESKİ, Tokat Anadolu Gençlik Spor Kulübü, Adana Seyhan Belediye finale kaldı.

MİZGİN YİNE ‘REKORLADI’
Yarışmalarda bir de Türkiye rekoru kırıldı. Bu yaz Yıldızlar Ligi’nde takımını şampiyonluğa taşıyan 16 yaşındaki genç atlet Mizgin Ay, 400 metrede 55.18 koşarak Zeynep Aydemir’e ait 55.27’lik Türkiye yıldızlar rekorunu 12 yıl sonra yeniledi.

Turkcell Gençler Ligi 2016 sezonu finali, 24 Ağustos’ta Ankara’da yapılacak.

GENÇLER LİGİ 1. KADEME / SONUÇLAR
ERKEKLER
KADINLAR

GALERİYİ GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ