TAF Kupası Yürüyüş Challenge müsabakalarının ikincisi Sivas’ta tamamlanırken, ilk sırayı Şahin Şenoduncu ile Ayşe Tekdal aldı.

İlki Trabzon’da yapılan TAF Kupası Yürüyüş Challenge Serisi’nin ikinci etabı Sivas’ta gerçekleştirildi. Kadınlar 5000 metrede 16, erkekler 10000 metrede ise 11 yürüyüşçünün katıldığı yarışmaların ardından ilk sırayı Ayşe Tekdal ile Şahin Şenoduncu elde etti.

Kadınlar 5000 metre yarışında Türkiye rekortmeni Meryem Bekmez ile takım arkadaşı Ayşe Tekdal arasında mücadele yaşandı. Diyarbakırlı atletlerin ilk dördü aldığı bu dalda finişe, Bekmez’in hemen önünde gelen Tekdal, 24:54.50’lik dereceyle birinciliği elde etti. Meryam Bekmez ikinci, Meral Kurt da üçüncü sırada finiş gördü.

10000 metre erkeklerde ise Şahin Şenoduncu 42:50.17 ile ipi göğüslerken, TAF Kupası’nda ikide iki yaptı. Yarışta Serkan Doğan ikinci, dünya gençler üçüncüsü unvanlı Salih Korkmaz da üçüncü sırayı aldı.

TAF Kupası’nda ilk iki etap sonrasında kadınlarda Ayşe Tekdal ile Meryem Bekmez’in 22’şer puanı bulunuyor. Erkeklerde ise Şahin Şenoduncu, 24 puanla arkasındaki Serkan Doğan’ın dört puan önünde liderlikte yer alıyor.

TAF YÜRÜYÜŞ CHALLENGE 2 – SONUÇLAR

 

İLGİLİ GÖRSELLER

GALERİYİ GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ