Rio Olimpiyatları’nda madalya favorileri arasında gösterilen başarılı atletimiz Yasmani Copello, 400 engellide seçmeyi çok rahat kazandı.

Olimpiyat Stadı’nda yapılan dördüncü gün sabah seansında yarışa çıkan 29 yaşındaki Avrupa şampiyonu milli atletimiz Yasmani Copello, 400 metre engellide adını yarı finale yazdırdı. Geçtiğimiz yıl dünya altıncısı, bu yıl Avrupa şampiyonu olan Copello, ikinci seride 49.52 koşarak ipi göğüsledi. İlk engelden itibaren önde olan Yasmani, son engel sonrasında yavaşladı ve finişe yürüyerek gelmesine rağmen serisini kazandı.

Yasmani Copello’nun final için sahne alacağı 400 metre engelli yarı finalleri yarın gece seansında (17 Ağustos 03:35) yapılacak.

3000 metre su engelli seçmelerinde yarışan atletlerimiz ise finale kalamadılar. Halil Akkaş, 8:33.12 ile bu yılki en iyi derecesini yaparak serisinde yedinci olurken, Aras Kaya 8:32.35 ile ikinci seride sekizinci olabildi. Tarık Langat Akdağ ise sakatlanarak son seriyi terk etti. 15 atletin finale yazıldığı bu dalda toplu listede Aras Kaya 21’inci, Halil Akkaş ise 23’üncü sırayı aldı.

Erkekler üç adım atlamada yarışan Avrupa altıncısı Şeref Osmanoğlu da finali bulamadı.  Üç hakkında geçerli dereceye yapamayan Şeref, oyunlara nokta koydu.