TRT Spor’un popüler programlarından Futbol Dışı’nda bu hafta konuk TAF Başkanı Fatih Çintimar ve milli atletlerimizdi. Programda atletizmin son dönemdeki başarıları konuşuldu.

Ankara Naili Moran Atletizm Pisti’nden canlı yayınla ekrana gelen Futbol Dışı programında Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ile milli atletlerimiz Yasmani Copello, Ramil Guliyev, Batuhan Altıntaş ve Kıvılcım Kaya Salman konuk oldu.

TAF Başkanı Çintimar, bu yaz Avrupa Şampiyonası ve Olimpiyat Oyunları’nda önemli bir çıkış yakaladıklarını ve bunu sürdürmek için çalışacaklarını söyledi. Fatih Çintimar, “Amsterdam’da tarihimizin en önemli başarısına ulaştık. Aldığımız 12 madalya, bugüne kadar şampiyona tarihinde elde ettiklerimizin tamamına eşit. Aynı şekilde Olimpiyatlar’da da bir madalya, altı final elde ettik” dedi.

Olimpiyat üçüncüsü ve Avrupa Şampiyonu Yasmani Copello, kendisi için çok başarılı geçen sezonu hafta sonu Süper Lig’de tamamlayacağını hatırlatırken, sezon boyu kendisine destek olanlara teşekkür etti.

Avrupa ikincisi sprinter Ramil Guliyev, Olimpiyatlar’da ikinci kez yarışan çekiççi Kıvılcım Kaya Salman ve 400 metrenin genç yeteneği Batuhan Altıntaş da sezon değerlendirmelerini seyircilerle paylaştılar.