Çoklu branşlar serisi Komple-Atlet’in açık saha sezonundaki ilk etabında birinci gün yağmurlu bir havada yapıldı. İzmir’deki yarışmalarda büyük erkekler ve genç kadınlarda çekişme yaşandı.

Salonda üç etaptan oluşan KOMPLE-ATLET’in noktalanmasından sonra açık havadaki serinin ilk ayağı İzmir’de gerçekleşti. Dört haftadır İzmir’de kampta olan çoklu atletlerin yanında Türkiye’nin dört bir yanından gelen yarışmacıların mücadele ettiği Komple-Atlet serisinde ilk günün ardından dekatlon ve heptatlonda puanlar belli oldu.

Birinci günde Komple-Atlet Salon’un şampiyonu Ahmet Mustafa Yılmaz ve eski dekatlon Türkiye şampiyonları Ramazan Can ve Yunus Pehlivan arasında çekişme yaşandı. Yılmaz, beş branşın tamamında 600 puan ve üzerinde skor üretirken gün sonunda 3327 yaptı. Yunus Pehlevan 3179, Ramazan Can ise 3144 puanla birinci günü Yılmaz’ın ardında iki ve üçüncülükte tamamladılar.

Genç kadınlarda da rekabet erkeklerden aşağı kalmadı. Salonda büyük bir çekişme içinde son ana kadar kupa mücadelesi yapan iki genç yetenek Emine Selda Kırdemir ve Buket Katya Orhonsayın, rekabetlerine İzmir’de kaldıkları yerden devam ediyor. İlk gün pistte Buket (100 engelli ve 200 metre), sahada ise Emine (yüksek, gülle) öne çıkarken, dört branş sonunda Kırdemir 153 puan farkla liderliğe yerleşti. İlk günü 2576 ile Kırdemir’in ardından Orhonsayın 2423, İzmirli bir başka heptatlet Asya Çulhaoğlu da 2208 ile üçüncü durumda.

komple2

GÜLSE YİNE KAZANDI
Komple Atlet ilk gün biten tek yarışma U-16 kızlardaki beşli müsabaka pentatlondu. Salon sezonunun dikkat çeken isimlerinden Samsun’dan Gülse Beyza Usta, İzmir’de başarılı bir yarışma çıkararak birinci etabın galibi oldu. Güllesi rakiplerinin çok üzerinde olan Gülse, 19 katılımcının yarıştığı bu dalda 2673 puanla ipi göğüsledi.

Komple-Atlet’in açık sahadaki ilk etabı, ikinci gün yarışmalarıyla tamamlanacak.

KOMPLE ATLET 1 – İZMİR
İlk gün sonuçları
Erkekler / Kadınlar