Türkiye Atletizm Federasyonu’nun lig takviminde yer alan 2017 Spor Toto Yürüyüş Ligi final kademesi Samsun’da yapıldı ve kupalar sahiplerini buldu.

Spor Toto sponsorluğundaki 2017 Türkiye Yürüyüş Ligi’nin finali, 3 Haziran Cumartesi günü Samsun kent merkezinde yapıldı. Cumhuriyet Meydanı sahil yürüyüş yolunda yapılan lig finalinde 47 kulüpten toplam 163 yürüyüşçü terledi. Hayli sıcak bir havada gerçekleşen lig finalinde büyük mücadele yaşanırken, müsabakalar sonunda büyüklerde Ankara PTT hem erkeklerde hem de kadınlarda kupayı havaya kaldırdı.

Büyük erkekler müsabakasında 10 kilometre üzerinden yapılan final kademesini bu yıl ilk kez lige giren Fenerbahçe’den Salih Korkmaz 41:41 ile kazanırken, PTT yürüyüşçüleri Serkan Doğan ve Ersin Tacir bu yürüyüşçüyü takip ettiler. İki kademe toplamında sarı-lacivertlilere 10 dakikaya yakın fark yapan PTT, bir kez daha lig şampiyonluğunu aldı. Bu dalda Fenerbahçe ikinci, Malatya Büyükşehir ise üçüncü oldu.

Kadınlarda ise Nermin Arslanoğlu, Meral Kurt ve Esra Sağlam’dan oluşan Ankara PTT, Ayvalık Atletizm’in önünde şampiyonluğu alırken, ilk kademenin lideri Bursa Büyükşehir Belediyespor, yürüyüşçüleri ikinci kademede yarışı tamamlayamayınca podyuma çıkma şansını yitirdi.

Türkiye Spor Toto Yürüyüş Ligi’nde 2017 yılında kategorilerinde şampiyonluk sevinci yaşayan ekipler şöyle:

Büyük erkekler: Ankara PTT Spor Kulübü
Büyük kadınlar: Ankara PTT Spor Kulübü
Genç erkekler: Ankara PTT Spor Kulübü
Genç kadınlar: Adıyaman Tarım Spor
Yıldız erkekler: Mardin Zergan Spor Kulübü
Yıldız kızlar: Adıyaman Tarım Spor
16 Yaş altı kızlar: Batman Petrol Spor
16 Yaş altı erkekler: Mardin Zergan Spor Kulübü

FİNAL KADEMESİ SONUÇLARI
Erkekler / Kadınlar

 

FOTO GALERİ