Ramil Guliyev, Bursa’daki 9.97’lik tarihi derecesiyle Avrupa listesinin başına kurulurken, EA web sitesine de manşet oldu.

Türkiye Süper Lig mücadelesinde 9.97’lik derecesiyle 100 metreyi kazanan ve en iyisini 10 saniyenin altına indiren Ramil Guliyev, Avrupa Atletizm Birliği (European Athletics) web sitesinde manşet haberi oldu. EA sitesinde “Ramil 9.97 ile elitler kulübüne katıldı” başlığıyla verilen haberde milli sprinterin son haftalardaki performansı övüldü.

Bu yıl Avrupa Takım Şampiyonası’nda 200 metreyi 20.20, Paris Diamond Lig’de 20.15 koştuğu hatırlatılan haberde, Ramil’in 10 saniye altı performansıyla en iyi Avrupalı sprinterler arasında seçkin bir yerde olduğu belirtildi. Bu yıl 100 metrede Jimmy Vicaut ile birlikte Avrupa liderliğini paylaşan Guliyev’in Bursa’daki yarışının videosu da haber içinde paylaşıldı.

Haberde Ramil Guliyev, Avrupa atletizm tarihinde 100 metreyi 10 saniyenin, 200 metreyi ise 20 saniyenin altında koşan altıncı isim olarak kayda geçtiği bilgisi de geçildi.

EA’NIN HABERİ İÇİN TIKLAYIN