İki etaptan oluşan TAF Yürüyüş Challenge’ın finali Malatya’da gerçekleşti. Yarışmaların sonunda erkeklerde Salih Korkmaz, kadınlarda ise Kader Dost, sezonun galibi oldular. Etabın galipleri ise Salih Korkmaz ve Meryem Bekmez’di. 

İlk ayağı Eskişehir’de yapılan TAF Kupası Yürüyüş Challenge’ın finali Malatya’da 40 yürüyüşçünün katılımıyla gerçekleşti. Yapılan müsabaka sonrasında iki ayak toplamında 24 puan elde eden Salih Korkmaz erkeklerde, 20 puana ulaşan Kader Dost ise kadınlarda kupayı kazandı.

İlk kademenin galibi olan Salih Korkmaz, memleketi Malatya’daki yarışmada rahat bir birincilik aldı. 20 yaşındaki Korkmaz, 10,000 metrelik pist mücadelesini 44:24.3 ile tamamlarken, arkasından gelen Serkan Doğan’a bir dakika 13 saniyelik fark yaptı. Korkmaz, böylece 24 puana ulaşarak kupanın sahibi oldu. Yarışta üçüncü sırayı Abdülselam İmuk, 45:54.4 ile kazandı.

Kadınlarda ise ilk kademede yer almayan Dünya Yıldızlar ikincisi ve Avrupa Gençler üçüncüsü Meryem Bekmez, Malatya’da piste çıktı. Meryem, 23:48.3’lük dereceyle Ayşe Tekdal’ın önünde ilk sırayı alırken zorlanmadı. 5000 metrelik mücadelede 24:34.0 ile üçüncü olan Kader Dost, toplamda 20 puana ulaşarak TAF Yürüyüş Kupası’nın 2017 sezonundaki galibi oldu.

FOTO GALERİ

TAF YÜRÜYÜŞ CHALLENGE FİNAL, Malatya
Yarışma sonuçları