Global Yatırım Holding’in düzenlediği Global Run Bodrum yarışının beşincisi gerçekleşti. Sosyal sorumluluk partnerinin Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği olduğu Global Run Bodrum’un kayıt ücretleri derneğe bağışlandı.

Bir Bodrum geleneğine dönüşen Global Run Borum yarışının beşincisi gerçekleşti. Global Yatırım Holding’e bağlı Global Ports Holding’in işlettiği Bodrum Yolcu Limanı çıkışlı 5. Global Run Bodrum’un bu yıl sosyal sorumluluk partneri Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği oldu.1.600 kayıtlı yarışçıyla katılım rekoru kırılan yarışın kayıt ücretleri derneğe bağışlandı.

Bodrum Yolcu Limanı’nda yarış öncesi akşam düzenlenen İrem Derici Konseri ve DJ performansı etkinlikleriyle Global Run Bodrum ile yaz sezonu açıldı. 10K ve 5K’lık iki parkurun yanı sıra çocuklar için 500 metrelik Minik Adımlar parkurunun bulunduğu yarış, Bodrum şehir merkezinde koşularak renkli görüntülere sahne oldu. Türkiye Atletizm Federasyonu’nun desteklediği ve 2018 faaliyet takviminde ulusal kategoride yer alan Global Run Bodrum’da yarıştan bir gün önce yarış kitleri tesliminin ardından tekne turu ve makarna partisi düzenlendi.

Parıltı Görmeyen Çocuklara Destek Derneği’nin düzenlendiği programlara katılan 25 çocuk, yarışta koşmak için aileleriyle birlikte Bodrum’a geldi. Parıltı çocukları, Bodrum Bahçeşehir Koleji öğrencilerinin eşliğinde yarışa katıldı. Parıltı çocukları yarıştan önce eşleştikleri Bahçeşehirli öğrenciler bir araya gelerek seslerini tanıdı.

KUTMAN’A MİLLİ TAKIM TİŞÖRTÜ
İki parkurda da ilk beşte dereceye girenlere kupa takdim edildi. 10K parkurunda kupaları Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz verirken, 5K’da ise Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman teslim etti. Türkiye Atletizm Federasyonu ise Mehmet Kutman’a milli takım tişörtü hediye etti. Yaş kategorilerinde ilk üçte dereceye girenlere kupa ve madalya verildi. 10K ve 5K parkurlarında yarışın podyumları ise şöyle:

10K Erkekler:
1-Hillary Kıptum Maiyo Kimaiyo
2-Kımutai Kiplimo
3-Youssef Ben Hadi

10K kadınlar:
1-Daisy Jeptoo Kimeli
2-Shelia Jepkosgei Chesang
3-Remziye Temel

5K Erkekler:
1-Alper Demir
2-Aykut Taşdemir
3-Fetene Alemu Regasa

5K Kadınlar:
1-Sebahat Akpınar
2-Rahime Tekin
3-Semra Karaaslan

5. Global Run Bodrum’un 10K parkurunun kadın ve erkeklerde ilk üçe girenlere 5 bin, 4 bin ve 3 bin TL para ödülü verildi. 5K parkurunda ise para ödülleri sırasıyla 3 bin, 2 bin ve bin lira oldu. Yaş kategorilerinde dereceye girenlere D&R hediye çeki verilen Global Run Bodrum’da yarışa katılanlar arasında yapılan çekilişle çeşitli ödüller dağıtıldı. 5 kişi Küba seyahati, 2 kişi Avrupa kruvaziyer seyahati, 2 kişi iPhoneX ve 5 kişi akıllı saat kazandı.