Turkcell sponsorluğundaki Atletizm Süper Ligi’nde 2018 sezonunun ilk kademe yarışmaları, Mersin’de 19-20 Mayıs’ta yapılacak.

Mersin’deki Nevin Yanıt Atletizm Pisti’nin ev sahipliği yapacağı Turkcell Atletizm Süper Ligi’nin birinci kademesinde atletizmin yıldız isimleri sahne alacak. Türkiye atletizm sezonunun ilk büyük yarışması olan Süper Lig’de erkekler ve kadınlarda sekizer takım mücadele verecek.

Ligde geçtiğimiz yılın şampiyonu olan ENKA, haftaya gideceği Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası öncesinde takımını test etme olanağı bulurken, en önemli rakibi Fenerbahçe ise yeniden zirveyi elde etme peşinde olacak. Lig yarışmalarında Ramil Guliyev, Yasmani Copello, Eda Tuğsuz, Yasemin Can, Mizgin Ay gibi isimler, takımları adına sahne alacaklar.

Mersinli atletizmseverler, 19 Mayıs Cumartesi günü saat 17:00, 20 Mayıs Pazar günü ise saat 15:00’ten itibaren başlayacak olan yarışmaları ücretsiz olarak izleyebilecekler.

Türkiye’de 1957’den bu yana yapılan Kulüpler Atletizm Şampiyonası, 1988’de Atletizm Ligi olarak düzenlenmeye başladı. Lig tarihinde Fenerbahçe’nin erkeklerde 18, kadınlarda 8, ENKA’nın ise kadınlarda 15, erkeklerde 8 şampiyonluğu bulunuyor. Süper Lig’de ayrıca erkeklerde Galatasaray iki kez kupayı kaldırırken, kadınlarda Yenimahalle Belediyesi altı, İzmir Büyükşehir Belediyesi de bir kez şampiyonluk sevinci yaşadı.

Turkcell Süper Lig’de 2018 sezonunda mücadele edecek takımlar şöyle:

ERKEKLER SÜPER LİGİ:
ENKA, Fenerbahçe, Galatasaray, BB Ankaraspor, Bursaspor, Üsküdar Belediyesi, Kocaeli BŞB Kağıtspor, Ankara EGO Spor

KADINLAR SÜPER LİGİ:
ENKA, Fenerbahçe, Bursa BŞB, Beşiktaş, BB Ankaraspor, Anadolu Üniversitesi, Tokat Anadolu Gençlik, Üsküdar Belediyesi