Türkiye Atletizm Federasyonu’nun Ankara’daki ofisinde bir araya gelen 4×400 kadın bayrak takımı çalışma grubu, görüş alışverişinde bulundu.

TAF Başkanı Fatih Çintimar ve Asbaşkan Mustafa Yasin Taş’ın isteğiyle oluşturulan Tokyo 2020 hedefli 4×400 kadın bayrak takımı çalışma grubu, Ankara’da bir planlama toplantısı yaptı. Rio Olimpiyatları’na kota almayı başaran erkek 4×400 takımı gibi kadınlarda da Olimpiyatlar’a katılma hedefiyle planlanan yeni program, Ankara’daki toplantıda çizildi.

Başkan Çintimar, toplantıya katılan antrenörler ve sprint koordinatörü Filiz May’dan takımın potansiyeli ve çalışmanın temeliyle ilgili bilgiler aldı ve sonrasında genel çerçeve oluşturuldu. Toplantıda, kota elde etmek için izlenecek yol ve programın ana hatları ortaya kondu ve sürekli iletişim içinde olma kararı alındı.

Başkan Çintimar ve Asbaşkan Taş’ın yanı sıra bu değerlendirme toplantısına TAF Kadınlar Sprint Koornitörü Filiz May, sprint antrenörleri Murat Sancak, Hanife Sancak, Kemal Şencan, Görkem Aybars Balcı, Hakan Beceren ve milli atletlerden Emel Şanlı-Kırçın katıldı.