Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Ankara’daki Bakanlık binasında milli atletler ve Büyük Atatürk Koşusu’nu geçmiş yıllarda kazanan atletler ile bir araya geldi.

Türk atletizmine damga vuran unutulmaz isimler ve yeni kuşağın şampiyon atletleriyle kahvaltılı bir toplantısında bir araya gelen Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Son yıllarda atletizmde yakaladığımız başarılar bizi çok mutlu ediyor. Başarı yolculuğunda ülkemizi gururlandıran sporcularımızı tebrik ediyoruz. Büyüklerimiz olmasaydı başaramazdık. Tüm gençlerimize büyüklerimizle olan iletişimin çok önemli olduğunu hatırlatmak isterim” diye konuştu.

Başarıların her geçen gün arttığını dile getirerek, “Bu başarılarda herkesin payı olduğunu düşünüyorum. Ülkemiz spor noktasında büyük bir açılımı gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanımızın spordan gelmesi bizi sporda son yıllarda çok ileri noktalara taşıdı. Bugün atletizmde ülkemiz başarıyla temsil ediliyor. Bu noktalara kolay gelinmediğinin farkındayız. Başarıya giden bu yolda bir olduğumuzun, sizlerle olduğumuzun altını çizmek istiyorum. Atletizme ilginin her geçen gün artması bizim için çok sevindirici” şeklinde konuştu.

Bakan Kasapoğlu, Tokyo 2020 Olimpiyatları’nda atletizmde ülke çapında ses getirecek önemli başarılar beklediklerini ve oyunların temeli olan bu spora özel bir önem verdiklerini belirtti.