Tüm dünyayı etkisi altına alan ve dünya genelinde yayılan Covid-19 virüsü nedeniyle 11 Mart 2020 tarihinde ülkemizde pandemi ilan edilmiş ve 01 Haziran 2020 tarihinden itibaren de normalleşme sürecine geçilmiştir. Bu kapsamda, sportif faaliyetlerimiz ve kamplarımız pandemi süresindeki kısıtlamalar doğrultusunda gerekli tedbirler alınarak devam etmiştir.
Ancak, Covid-19 virüsü ile ilgili alınan tedbirler ve kısıtlamaların devam etmesi nedeniyle, Federasyon Başkanlığımızın 2021 yılı faaliyet programında yer alan Ocak ayında yapılması planlanan yarışmalarla ilgili olarak; 05 Ocak 2021 tarihinde T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile koordinasyon toplantısı yapılmıştır.
Söz konusu toplantıda alınan kararlar doğrultusunda aşağıda belirtilen takvime göre sadece büyükler kategorisinde sınırlı sayıda sporcunun katılımı ile “Salon Olimpik Deneme Yarışmalarının” yapılmasına karar verilmiştir. Alınan karar doğrultusunda Avrupa Salon Şampiyonasına diğer şampiyonalara hazırlanan sporcularımızı kapsayacak şekilde katılımcı sayıları belirlenerek yarışma statüsünde yayınlanacaktır. Ocak ayında yapılması planlanan diğer yarışmalar ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Ocak 2021 Güncellenmiş Faaliyet Takvimi
09 – 10 Ocak 2021 – Salon Olimpik Deneme Yarışmaları (Büyükler Kategorisi) / İstanbul
16 – 17 Ocak 2021 – Salon Olimpik Deneme Yarışmaları (Büyükler Kategorisi) / İstanbul
23 – 24 Ocak 2021 – Salon Olimpik Deneme Yarışmaları (Büyükler Kategorisi) / İstanbul
30 – 31 Ocak 2021 – Salon Olimpik Deneme Yarışmaları (Büyükler Kategorisi) / İstanbul