Dünya şampiyonu milli atlet İsmail Nezir, Atina’daki Balkan Atletizm Gala’da sezonun en iyi atleti olarak ödüllendirildi.

Geçtiğimiz yaz Cali’deki Dünya U20 Atletizm Şampiyonası’nda gösterdiği tarihi performans sonrasında altın madalya kazanan, Akdeniz Oyunları’nda da 4×400 takımıyla kürsüye çıkan genç atlet İsmail Nezir, 2022 Balkanlar’da Yılın Yükselen Yıldızı seçildi. 20 yaş altında Balkan ülkeleri arasında en iyi atlete verilen ödül, aynı zamanda ABAF Eş Başkanlığını da yürüten Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar tarafından verildi.

Atina’da gerçekleşen galada onurlandırılan genç atlet Nezir, böyle bir ödül aldığı için çok gururlu olduğunu belirtirken, amacının yeni sezonda çıkışını sürdürmek ve derecelerini geliştirmek olduğunu ifade etti.

2022 Balkan Atletizm Gala’da Yılın Atleti ödülleri, Münih’te Avrupa şampiyonu olan Sırp yıldız Ivana Spanovic-Vuleta ile Yunanistan’ın Olimpiyat şampiyonu unvanına sahip uzuncusu Miltiadis Tentoglou’ya gitti. Kadınlarda Yükselen Yıldız ödülü ise yüksek atlamadaki 17 yaşındaki Sırp yetenek Angelina Topic’in oldu.