29 Ekim 2023’te 100’üncü yıl dönümünü kutlayacağımız  Türkiye Cumhuriyeti, 2023 yılında çeşitli branşlarda  önemli uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapacak.

2-5 Mart 2023 tarihinde İstanbul’da yapılacak olan Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nın da yer aldığı Uluslararası organizasyonların aylara göre takvimi şöyle:

26 Ocak-2 Şubat: Buz Hokeyi 20 Yaş Altı Erkekler Dünya Şampiyonası (İstanbul)

Şubat

2-3 Şubat: 10. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası (Poomsae) (İstanbul)

3-4 Şubat Türkiye-Slovenya Davis Kupası Dünya Grubu I Play-Off karşılaşması (İstanbul)

4-5 Şubat: Gençler Eskrim Dünya Kupası (İstanbul)

10-14 Şubat: 10. Uluslararası Türkiye Açık Tekvando Turnuvası (İstanbul)

11 – Şubat Balkan Salon Şampiyonası (İstanbul)

14-18 Şubat: Artistik Buz Pateni Uluslararası Ephesus Cup (İzmir)

14-19 Şubat: Okçuluk Salon Avrupa Şampiyonası (Samsun)

16-19 Şubat: Dünya Artistik Bilardo Şampiyonası (Ankara)

17-19 Şubat: Erkekler Salon Hokeyi Kulüpler Avrupa Şampiyonası (Alanya)

23-26 Şubat: FIVB Kar Voleybolu Dünya Turu (Kahramanmaraş)

24-27 Şubat: Kadınlar Salon Hokeyi Kulüpler Avrupa Şampiyonası (Alanya)

25 – Şubat Uluslararası Yürüyüş Yarışması (Antalya)

Mart

2-5 Mart: Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası (İstanbul)

3-5 Mart: CEV Kar Voleybolu Avrupa Turu (Sivas)

4-5 Mart: Cadet Judo Avrupa Kupası (Antalya)

8-13 Mart VIRTUS Para Atletizm Salon Dünya Şampiyonası (İstanbul)

8-13 Mart VIRTUS Para Atletizm Salon Avrupa Şampiyonası (İstanbul)

10-12 Mart: FIVB Kar Voleybolu Dünya Turu (Sivas)

10-12 Mart: Dünya Kar Motosikleti Şampiyonası (Kayseri)

29 Mart-2 Nisan: Oryantiring Dünya Masterlar Serisi 2. Ayağı (Kapadokya) ve Dünya Bisikletle Oryantiring Kapadokya Kupası

31 Mart-2 Nisan: Uluslararası Grand Slam Judo Turnuvası (Antalya)

Nisan

15-23 Nisan: 14 Yaş Altı Avrupa Yıldızlar Circuit Turnuvası ve 10 Yaş Altı Uluslararası Çocuk Kupası (Antalya)

17-23 Nisan: Erkekler Buz Hokeyi Dünya Şampiyonası 2. Klasman B Grubu (İstanbul)

19-23 Nisan: Artistik Cimnastik Avrupa Şampiyonası (Antalya)

23-30 Nisan: Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu

23-25 Nisan: Geleneksel Atlı Sporlar Festivali (İstanbul)

Mayıs

30 Mayıs-4 Haziran: FIVB Kadınlar Milletler Ligi 1. haftası (Ankara)

15 Mayıs: Tenis Avrupa Turnuvası Cudi Kupası (Şırnak)

19-21 Mayıs: Avrupa Gençler Motokros Şampiyonası (Afyonkarahisar)

26-29 Mayıs: Hokeyde Erkekler Açık Alan Kulüpler Avrupa Şampiyonası C2 (Konya)

Curling: Floor Curling Festivali (Kayseri)

Haziran

10 Haziran: UEFA Şampiyonlar Ligi finali (İstanbul Atatürk Olimpiyat)

11-13 Haziran: EHF Avrupa Plaj Hentbolu Finalleri (Antalya Konyaaltı)

19-25 Haziran: Uluslararası Balkan Kick Boks Şampiyonası (Edirne)

29 Haziran-2 Temmuz: 17 Yaş Altı Plaj Hentbolu Avrupa Şampiyonası (İzmir)

Temmuz

9-15 Temmuz: Açık Alan Hokeyi 18 Yaş Altı Erkekler Avrupa Şampiyonası (Alanya)

6-23 Temmuz: İşitme Engelliler Voleybol Avrupa Şampiyonası (Karabük)

27-30 Temmuz: Uluslararası Akdeniz Kick Boks Şampiyonası (İstanbul)

31 Temmuz-6 Ağustos: 17 Yaş Altı Dünya Güreş Şampiyonası (İstanbul)

30 Temmuz-5 Ağustos: 17 Yaş Altı Kadınlar Sutopu Avrupa Şampiyonası (Manisa)

Ağustos

5-13 Ağustos: 17 Yaş Altı Kadınlar EHF Şampiyonası (Ankara)

8-15 Ağustos: 17 Yaş Altı Erkekler Sutopu Avrupa Şampiyonası (Manisa)

24 Ağustos-3 Eylül: 2023 Wako Gençler Kick Boks Avrupa Şampiyonası

Eylül

1-3 Eylül: Dünya Motokros Şampiyonası (Afyonkarahisar)

1-3 Eylül: Dünya Kadınlar Motokros Şampiyonası (Afyonkarahisar)

1-3 Eylül Avrupa Motokros Şampiyonası (Afyonkarahisar)

1-3 Eylül: Dünya Gençler Motokros Şampiyonası (Afyonkarahisar)

3 Eylül: Triatlon Challenge İstanbul

4 Eylül: Tenis Avrupa Turnuvası Ergan Kupası (Erzincan)

11 Eylül: Tenis Avrupa Turnuvası Van Akdamar Kupası (Van)

12-14 Eylül: Dünya Kadınlar Bilardo Şampiyonası (Ankara)

15-17 Eylül: Dünya Gençler Bilardo Şampiyonası (Ankara)

Halter: Uluslararası Naim Süleymanoğlu Turnuvası (Konya)

Muaythai: IFMA Gençler-Çocuklar Dünya Şampiyonası (Antalya)

Ekim

21-22 Ekim Eskrim Büyükler Satellite Turnuvası (Antalya)

27-29 Ekim: 4. Cumhurbaşkanlığı Uluslararası Yat Yarışları

Atıcılık: Plak Atışları Grandprix (Konya)

Kasım

17-19 Kasım: Aerobik Cimnastik Avrupa Şampiyonası (Antalya)

21-27 Kasım: Muaythai IFMA Uluslararası Açık (Antalya)

5-12 Kasım: İşitme Engelliler Avrupa Satranç Şampiyonası (Antalya)