Haber


Bergama'da 100. Yıl Merdiven Çıkma Yarışması düzenlend


Bergama'da 100. Yıl Merdiven Çıkma Yarışması düzenlend

Bergama ilçesinde cumhuriyetin 100'üncü yılında tarihi 99 merdivenlerinde '100. Yıl Merdiven Çıkma Yarışması' düzenlendi.  Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, "99 merdivenlerde bu organizasyonu yaparak öğrencilerimiz için cumhuriyetimizin 100'üncü yılına dikkat çekmek istedik" dedi.

Bergama'nın tarihi 99 merdivenlerinde cumhuriyetin 100'üncü yılında Bergama Belediyesi ve Türkiye Atletizm Federasyonu iş birliğinde '100. Yıl Merdiven Çıkma Yarışması' gerçekleştirildi. Organizasyona federasyon da temsilci göndererek yarışmanın düzenlenmesini sağladı. Lise ve Ortaokul seviyesinde öğrencilerin yarıştığı yarışmaya 100'üncü yılda 100 öğrenci katıldı. Tüm öğrencilere 100. Yıl hatıra madalyası verildi ve dereceye giren öğrencilere ödül verildi. Ödül töreni sonrası konuşan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, "Kadim kentimiz Bergama'mızın sembol yerlerinden bir tanesi 99 merdivenlerde bu organizasyonu yaparak öğrencilerimiz için cumhuriyetimizin 100'üncü yılına dikkat çekmek istedik. 99'uncu yılını devirdiğimiz cumhuriyetimizin kazanımlarını çocuklarımıza aktarmak en büyük görevlerimizden bir tanesi. Çocuklarımızı da cumhuriyetimizin 100'üncü yılındaki etkinliklerimize dahil etmek için çok sayıda organizasyon gerçekleştirdik. Tiyatrolar, spor müsabakaları, konserler, yarışmalarla cumhuriyetimizin 100'üncü yılını kutluyor, nesilden nesile aktararak sonsuza kadar var olması için çalışıyoruz" dedi.(DHA)

Kaynak DHA

Yayın Tarihi : 1.11.2023 13:27:00
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.

Arşiv


Bağlantılar


Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.