Haber


Milli Atletlerimiz Yunanistan’da kürsüde


Milli Atletlerimiz Yunanistan’da kürsüde

12 Mayıs 2024 tarihinde Yunanistan’ın Kalamata şehrinde yapılan, International Athletics Meeting “Papaflessia” yarışmasında üç milli atletimiz piste çıktı.
800 metrede Salih Teksöz, 200 metrede Batuhan Altıntaş ve Cirit Atmada Esra Türkmen ülkemizi Yunanistan’ın Kalamata şehrinde temsil ettiler.
800 metrede piste çıkan milli atletimiz Salih Teksöz, 1.47.60 koşarak bu sezonki en iyi derecesini ile 3’üncü olarak yarışmayı tamamladı. Aynı yarışta Patryk Sieradzki (Polonya) 1. Olurken, Cristian Gabriel Voicu (Romanya) ise 2. oldu.
200 metrede piste çıkan milli atletimiz Batuhan Altıntaş, 21.26 koşarak 3. Olurken, Xavi Mo Ajok (Hollanda) 1’inci, Alpert Komunski (Polonya) ise 2’inci olarak yarışmayı tamamladı.
Cirit atmada ise milli atletlerimiz Esra Türkmen, 55.23 atarak üçüncü oldu. Bu yarışmada Elina Tzengko (Yunanistan) ilk sırayı alırken, İvana Duric (Sırbistan) ise ikinci oldu.
ENKA kulübümüz ve Fenerbehçe kulübümüzün sayın başkanlarını, antrenörlerini, yönetimini, milli takım antrenörlerini, milli sporcularımızı ve emeği geçenleri kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.
Türkiye Atletizm Federasyonu Yönetim Kurulu adına Başkan Fatih Çintimar

Yayın Tarihi : 13.05.2024 08:46:00
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.Arşiv
Bağlantılar
Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.