Haber


TAF Bilgi Yönetim Sistemi Sporcu Kayıt İşlemleri Hakkında


TAF Bilgi Yönetim Sistemi Sporcu Kayıt İşlemleri Hakkında

TAF Bilgi Yönetim Sistemi Sporcu Kayıt İşlemleri hakkında;

Türkiye Atletizm Federasyonunun başlatmış olduğu yeni yazılım çalışması ile atletizm branşı içerisinde bulunan sporcu, antrenör, kulüp ve diğer paydaşlarına ait kişisel bilgilerin sisteme kaydedilmesi çalışmalarında son aşamaya gelinmiştir. Öncelikli olarak yarışma kayıtlarına veri olması ve sezon performanslarının takibi amacı ile sporcularımızın aşağıdaki linkler üzerinden sisteme kişisel bilgi girişlerini yapmaları gerekmektedir.

Lisanslı Sporcuların yapacağı işlemler :

Türkiye Atletizm Federasyonu Bilgi Yönetim Sistemi (BYS)'ye daha önce kayıtlı olmayan ya da şifresini bilmeyen sporcular şifrelerini almak için https://bys.taf.org.tr adresinde yer alan Sporcu Başvur sayfasına gidebilir. Bu adreste TC kimlik numarası yazıldıktan sonra, sporcu sistemde lisanslı olarak kayıtlı ancak şifresini almamış durumda ise sistem tarafından otomatik olarak https://bys.taf.org.tr/LisansliSporcuSifreTalebi adresine yönlendirilecektir.
Burada sporcunun yapması gereken e-posta adresi ve telefon numarasını doğru olarak girip e-posta ile şifre gönder düğmesine tıklamaktır. Belirtilen e-posta adresine sporcunun BYS şifresi ve kullanıcı adı gönderilecektir.

Lisansı olmayan Sporcuların yapacağı işlemler :

Sporcu lisansınız yoksa https://bys.taf.org.tr/Sporcubasvurusu/kart/0  adresinde yer alan bilgileri doldurarak lisanssız sporcu olarak sistemi kullanabilirsiniz. Bu durumda lisansız aktif edilmediği sürece yarışmalarda yer almanız mümkün olmayacaktır. Şifresini alan sporcular yine https://bys.taf.org.tr/ adresinde yer alan Sporcu Girişi sayfasından sisteme girebilirler. Sisteme ilk girişte telefon, e-posta, adres, giysi bedeni gibi bilgilerinde eksiklik olan sporcular bilgi tamamlama ekranına yönlendirilecektir. Bu bilgilerden eksik olanları tamamlayarak sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sporcularımızın yukarıdaki işlemleri tamamlamaları sistemin en kısa zamanda devreye girmesi için önem arz etmektedir.

Yayın Tarihi : 18.07.2023 15:46:00
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.

Arşiv


Bağlantılar


Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.