Haber


U16-U18 Bölgesel seçme Atletizm yarışmaları Diyarbakır’da sona erdi


U16-U18 Bölgesel seçme Atletizm yarışmaları Diyarbakır’da sona erdi

10-11 Mayıs 2024 tarihleri arasında Diyarbakır, Seyrantepe Atletizm sahasında yapılan ve iki gün süren Turkcell Türkiye U16-U18 bölgesel atletizm seçme yarışmaları sona erdi. 
25 ilden 187 kadın, 284 erkek olmak üzere toplam 471 sporcunun katıldığı Turkcell Türkiye U16-U18 bölgesel seçme yarışmalarında, 52 hakem görev aldı.
 U16-U18 bölgesel seçme atletizm yarışmalarında kürsüye çıkan sporcular belli oldu.    
U16 KADINLAR:
Triatlon: 1. Hevi Jiyan Erdoğmuş (Mardin), 2. Neslihan Han (Muş), Elif Can (Batman)
100m: 1. Ayşen Em (Iğdır), 2. Aysu Özçelik (Gaziantep), 3. Cisem Çelik (Erzurum)
300m: 1. Özdil Ziyalı (Muş), 2. Gamze Yıldırım (Gaziantep), 3. Yeliz Akköprü (Van)
1500m: 1. Ayten Yobaş (Muş), 2. Semanur Yazğan (Erzurum), 3. Elif Çelik (Muş)
Disk Atma: 1. Ecrinur Dursun (Iğdır)
Cirit Atma: 1. Simanur Bilgili (Gaziantep), 2. Zeynep Yemez (Batman), 3. Meryem Nisa Gülerim (Gaziantep)
3000m Yürüyüş: 1. İkra Sena Kılınç (Adıyaman), 2. Bilge Demirel (Muş), 3. Esmanur Yılmaz (Gaziantep)
200m: 1. Ayşe Em (Iğdır), 2. Cisem Çelik (Erzurum), 3. Yeliz Akköprü (Van)
800m: 1. Ayten Yobaş (Van), 2. Semanur Yazğan (Erzurum), 3. Medine Şevval Akkurt (Gaziantep)
300mEngel: 1. Mizgin Kara (Bitlis), 2. Aslı Küsem (Bitlis), 3. Şevin Dayan (Bitlis)
Uzun Atlama: 1. Rabia İkra Bilgili (Gaziantep), 2. Tuana Navruz (Erzincan), 3. Semanur Dündar (Gaziantep)
Yüksek Atlama: 1. Ecrin Keve (Van), 2. Melsa Nur Özer (Diyarbakır)
Gülle Atma: 1. Simanur Bilgili (Gaziantep), 2. İrem Bulut (Batman), 3. Kevser Bali (Batman)
4x100m: 
1. (Iğdır), Şevin Kaya, Medine Kızılay, Berna Karataş, Ayşen Em. 
2. (Gaziantep) Nidanur Kılınç, Zeynep Yaşar, Semanur Dündar, Ecrin Afyuncuoğlu. 
3. (Van) Rojda Süer, Ayten Yobaş, Ecrin Çelebi, Yeliz Akköprü. 
U16 ERKEKLER:
Trıatlon: 1.Nurhak Şirvanmete (Mardin), 2. Engin Babat (Batman), 3. Süleyman Akman (Mardin)
100m: 1. Hilmi Tunahan Selçuk (Iğdır), 2. Ömer Faruk Polat (Erzurum), Ömer Arda Sazak (Elazığ)
300m: 1. Müslüm Aslan (Gaziantep), 2. Ömer Aslan (Erzurum), 3. Berkay Efe Doğan (Gaziantep)
1500m: 1. Mehmet Kuzey Özdoğru (İstanbul), 2. Baran Can Demez (Van), 3. Adem Sayır (Van)
Uzun Atlama: 1. Mehmet Ali Erdil (Diyarbakır), 2. Mehmet Mete Bayır (Gaziantep), 3. İbrahim Gündüz (Antalya)
Yüksek Atlama: 1. Yunus Demir (Muş)
Gülle Atma: 1. Batuhan Özdemir (Erzincan), 2. Ahsen Aras (Iğdır), 3. Ahmet Berat Bozdemir (Erzincan)
3000m Yürüyüş: 1. Muhammed Emir Işık (Adıyaman), 2. Mehmet Aslan (Diyarbakır), 3. İkbal Ekin (Mardin)
200m: 1. Berat Çalışır (Muş), 2. Mehmet Mete Bayır (Gaziantep), 3. Ömer Faruk Polat (Erzurum)
800m: 1. Yusuf Acet (Bingöl), 2. Furkan Polat (Gaziantep), 3. Eyüp İlkutlu (Bitlis)
300m Engelli: 1. Ali İhsan Şahin (Gaziantep), 2. Mehmet Furkan Avcı (Gaziantep), 3. Barış Gül (Mardin)
Disk Atma: 1. Sadık Çoban (Batman), 2. Bilal Yakıcı (Batman), 3. Ömer Faruk Çetiner (Diyarbakır)
Cirit Atma: 1. Görkem Gül (Erzincan), 2. Hasan Aslan (Van), 3. Abdulkadir Uğurlu (Gaziantep)
4x100m : 1.  (Iğdır)  Hasan Öztürk, Muhammed Sena Aras, Osman Karataş, Hilmi Tunahan Selçuk. 
2. (Siirt) Harun Özhan, Sinan Elmanoğlu, Şahin Yıldız, Arafat Başkurt. 
3. (Gaziantep) Enes Kızılkaya, Müslüm Aslan, Ali İhsan Şahin, Mehmet Sarı 
U18 KADINLAR:
100m: 1.Tuğba Ceren Bozkurt (Gaziantep), 2. Ecenur Taşar (Van), 3. Berna Eray (Iğdır)
400m: 1. Merve Sağlam (Erzincan), 2. Hazal Göksu (Erzurum), 3. Menevşe Sönmezoğlu (Gaziantep)
1500m: 1. Fatma Altun (Kars), 2. Büşra Tekbaş (Bingöl), 3. Gülay Güler (Bingöl)
2000m Engel: 1. Elif Akçiçek (Muş)
Cirit Atma: 1. Sevgi Taş (Batman), 2. Mezgin Çelik (Muş), 3. Esma Nur Balta (Mardin)
Disk Atma: 1. Mezgin Çelik (Muş), 2. Hülya Demirel (Muş), 3. Esma Nur Balat (Mardin)
200m: 1. Merve Sağlam (Erzincan), 2. Tuğba Ceren Bozkurt (Gaziantep), 3. Elif Arslan (Mardin)
800m : 1. Fatma Altun (Kars), 2. Menevşe Sönmezoğlu (Gaziantep), 3. Bojda Goran (Şırnak)
3000m: 1. Elif Akçiçek (Muş), 2. Nergis Deyan (Batman), 3. Ezgi Mengeş (Ağrı)
400m Engel: 1. Yaren Koç (Erzincan), 2. Nisa Özdemir (Elazığ)
Uzun Atlama: 1. Nisanur Avcı (Gaziantep), 2. Simge Sesiz (Mardin)
Gülle Atma: 1. Esma Nur Balta (Mardin), 2. Esmanur Özer (Siirt)
Çekiç Atma: 1. Hülya Demirel (Muş)
5000m Yürüyüş: 1. Şerife Berra Güven (Gaziantep), 2. Hatice Durkaç (Gaziantep), 3. İlayda Erdem (Adıyaman)
U18 ERKEKLER:
100m: 1. Ömer Yılmaz (Gaziantep), 2. Mehmet Can Kunt (Gaziantep), 3. Ersin Seylan (Gaziantep)
400m: 1. Kağan Abilmez (Osmaniye), 2. Yiğit Ölmez (Diyarbakır), 3. Furkan Menteş (Iğdır)
1500m: 1. Furkan Kanlı (Gaziantep), 2. Muhammed Enes Yalçın (İstanbul), 3. Dara Güngör (Erzurum)
2000m Engel: 1. Musab Kundakçı (Osmaniye), 2. Ayhan Kaya (Van), 3. Muhammed Atlamer (Muş)
Yüksek Atlama: 1. Hasan Demirel (Gaziantep), 2. Muhammet Enes Yaldız (Gaziantep), 3. Kadir Kaya (Bingöl)
Uzun Atlama: 1. Muhammed Aktuğ (Elazığ), 2. Mahir İçli (Erzincan), 3. Bünyamin Sevgi (Batman)
Gülle Atma: 1. İlham Akbaş (Batman), 2. Ömer Göz (Siirt), 3. Ahmet Dağtekin (Siirt)
Çekiç Atma: 1. İlham Akbaş (Batman)
200m: 1. Ömer Yılmaz (Gaziantep), 2. Ahmet Kırmızıkılıç (Gaziantep), 3. Furkan Menteş (Iğdır)
800m: 1. Muhammed Enes Yalçın (İstanbul), 2. Yiğit Özmez (Diyarbakır), 3. Ömer Hamza Yalçın (İstanbul)
3000m: 1. Furkan Kanlı (Gaziantep), 2. Polat Aydın (Kars), 3. Yunus Emre Yıldız (Kars)
400m Engel: 1. Kağan Abilmez (Osmaniye), 2. Hamza Şekerci (Elazığ), 3. Hamza Koçlardan (Muş)
Üç Adım Atlama: 1. Mahir İçli (Erzincan), 2. Bünyamin Sevgi (Batman), 3. Muhammet Ömer Gümüştekin (Muş)
Disk Atma: 1. Kadir Kılıvan (Erzincan), 2. Emirhan Özdemir (Erzincan), 3. Muhammed Dağtekin (Van)
Cirit Atma: 1. Hasan Özdemir (Gaziantep), 2. Adem Akın (Batman), 3. Cihan Kara (Van)
5000m Yürüyüş: 1. Serdar Yalçın (Malatya), 2. Emir Elibol (Batman), 3. Ensar Bilir (Van)

SONUÇLAR

Yayın Tarihi : 12.05.2024 14:44:00
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.



Arşiv




Bağlantılar
Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.