Spor Genel Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanlığınca Federasyonumuzun genel teftişi neticesinde kulüp, antrenör ve sporcuların kamp ve izinleriyle ilgili tespit edilen bazı uygulamalarda;

 a)      Yapılan kamplarla ilgili olarak izin konularında çeşitli kurum, kuruluş, milli eğitim ve üniversitelerden gelen resmi yazılar dikkate alındığında eğitim ve öğretimin aksatıldığı,

b)      Yapılan kamp taleplerinin bir önceki yıla göre beş kat artış gösterdiği, Federasyon tarafından gösterilen iyi niyetin suiistimal edildiği,

c)      Bireysel kampların yapılmasının uygun görülmediği,

d)     Kamp sürelerinin daha uzun tutulduğu,

e)      Kamplara hemen akabinde yeniden bir kampla devam edildiği bütün bir yıl boyunca kamp ve izinlerin sürdürüldüğü belirtilmekte ve tenkit edilmektedir.

Bu nedenle;

1-Sporcu ve antrenörlerce talep edilen bireysel kamplara federasyon tarafından belirlenen Uluslararası bir hedef olmadıkça izin verilmeyecektir.

2-Ulusal ve uluslararası yarışmalar öncesi seçilen milli takımlara toplu olarak kamplar verilecektir.

3- IAAF ve EA tarafından belirlenen Olimpiyat, Dünya ve Avrupa Şampiyonaları barajlarını geçen sporcuların kampları, eğitim durumları da aksatılmayacak şekilde antrenman ve kariyer planlarıyla beraber teknik kurul tarafından değerlendirilecektir.

Bunun dışındaki kamplar kendi imkanlarınca olsa dahi değerlendirilmeye alınmayacak olup, kamp ve izin talebinde bulunacak kulüp, antrenör ve sporcuların bu hususlara dikkat etmeleri önemle duyurulur.

Federasyonumuzun belirlediği yıllık faaliyet programı dışındaki faaliyetler için Gri Pasaport talebinde bulunulmayacaktır. 

HENÜZ YORUM YOK