İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ’nin “İstanbul’u Koşuyorum” sloganı düzenlendiği Fun Run Series’in ilki Başakşehir Belediyesi’nin desteğiyle Başakşehir ilçesinde yoğun katılım ile koşuldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor A.Ş. öncelikle Vodafone İstanbul Maratonu ve Vodafone İstanbul Yarı Maratonu olmak üzere, Türkiye’deki yol yarışları katılımcı sayılarını arttırabilmek, yol yarışları katılımcılarına alternatif yarışlar düzenlemekle birlikte koşuculara seri şeklinde yarışlar sunabilmek, koşmaya yeni başlayanları da kısa mesafeli yarışlara adapte edebilmek amacıyla “İstanbul’u Koşuyorum” sloganı ile 6 etaplık yol yarışı serisi; “Fun Run Series”i hayata geçirdi.
İstanbul’daki çeşitli İlçe Belediyeleri ile işbirliği içinde, o ilçelerin en uygun parkurları tespit edilerek planlanan 6 etaplık Fun Run Series koşularının ilki olan Başakşehir Etabı bugün Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, Spor A.Ş. Genel İsmail Özbayraktar ve İBB Genlik ve Spor Müdürü Ayhan Kep’in katılımıyla Başakşehir’de gerçekleşti.
_SPR4236 (1)

Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nun yanında bulunan Olimpik Park Atletizm Tesisi’nde Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve Spor AŞ Genel Müdürümüz İsmail Özbayraktar’ın start vermesiyle başlayan 7.8 Km’lik koşu, yine Olimpik Park Atletizm Tesisleri’nde son buldu.
Fun Run Series Başakşehir Etabı’nda erkeklerde 26.44’lük derecesiyle 1.liği Muhammet Mustafa Karaaslan elde ederken, 27.05’lik derecesiyle ikinci Eser Akiş, 27.14’lük derecesiyle üçüncü Ayhan Bulut oldu. Kadınlarda ise 33.462lık derecesiyle 1.liği Lütfiye Kaya elde ederken, 38.21’lik derecesiyle ikinci Tonya Shevchenko,33.38’lik derecesiyle üçüncü Hülya Tanrıyaşükür oldu.
Dereyeceye giren sporcuların ödüllerini erkeklerde; Spor AŞ Genel Müdürümüz İsmail Özbayraktar takdim ederken, kadınlarda ise Başakşehir Belediyesi Başkanı Mevlüt Uysal takdim etti.
“Olimpiyatları Alacağımız Yerden Başladık”
Madalya töreninde konuşan Spor AŞ Genel Müdürümüz İsmail ÖZBAYRAKTAR: “ Fun Run Series’e Başakşehir gibi bir yerden başladık. Olimpiyat Stadı’nın olduğu yerden, Olimpiyatları alacağımız yerden başladık. Hayırlara vesile olsun inşallah. Sayın Mevlüt Uysal başkanla konuştuğumuz bu organizasyonu geleneksel hale getirmek istiyoruz. Başakşehir Belediyesi’nin de desteği ile Başakşehir’in neden bir yarı maratonu olmasın diyoruz. Bu güzel organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” Dedi.