Spor Eğitim Dairesi Başkanlığı tüm federasyonların kadrolu antrenörlerine yönelik Atletizm Gelişim ve Eğitim Semineri’nin ilki atletizm branşıyla 18-20 Mart 2016 tarihlerinde Afyon ilinde gerçekleştirildi.

Atletizm Federasyonu ile ortaklaşa gerçekleştirilen Atletizm Gelişim ve Eğitim Semineri’ne çeşitli illerde 132 kadrolu antrenör katıldı.

Üç gün süren gelişim ve eğitim semineri, aşağıdaki program doğrultusunda ve eğitmenlerin vermiş olduğu derslerle tamamlandı.

Seminerin açılış programına Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altınsoy, Eğitim Dairesi Başkanı Dr. İsmail Gedikli, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Atletizm Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanı Necdet Ayaz katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Eğitim Dairesi Başkanı Dr. İsmail Gedikli Başkanlık olarak tüm branşlardaki kadrolu antrenörlerimize gelişim ve eğitim seminerinin yapılabilmesinin gerekli olduğunu düşündüklerini makamdan alınan olurla bunun ilkini Atletizm branşında başlatmış olduklarını, diğer branşlarda da bunu geleneksel hale getirilerek yapılacağını söyleyerek tüm katılımcılara teşekkür etti ve seminerin amacı doğrultusunda sonuçlanabilmesi istedi.

Atletim federasyonu Başkanı Fatih Çintimar da her şeyin başının eğitim olduğunu söyledi. Federasyon olarak da bu bağlamda önemli çalışmalar yapmış olduklarını ve de yapacaklarını belirtti. Eğitim Dairesi Başkanlığınca ilki gerçekleştirilmiş olan bu seminerin son derece önemli olduğunu bu nedenle başta Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç olmak üzere Spor Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Baykan’a, Eğitim Dairesi Başkanı Dr. İsmail Gedikli ve katılan antrenörlere teşekkür etti ve seminerin amacı doğrultusunda sonuçlanabilmesini diledi.

Spor Genel Müdür Yardımcısı Ömer Altınsoy da eğitimin önemli olduğunu belirtti. Genel Müdürlük olarak bu konuya gerekli olan önemi vermiş ve verecek olduklarını söyleyerek seminerin amacı doğrultusunda sonuçlanmasını diledi.

Gelişim ve Eğitim Semineri’nin son gününde Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar antrenörlere federasyonun faaliyetleri ve aktiviteleri hakkında önemli bilgiler verdi. Başta kendisi olmak üzere ekibinin tıpkı bir bayrak yarışındaki sporcu gibi hizmet ettiğini söyledi. Herkesin de bu bilinç doğrultusunda çalışması gerektiğini belirtti. Çintimar, daha sonra Eğitim Dairesi Başkanı Dr. İsmail Gedikli ve ekibine bu önemli semineri tertip etmiş olmalarından dolayı teşekkür etti ve Federasyonun çeşitli armağanlarını sunarak ödüllendirdi.