İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğünden alınan ilgi yazıda Federasyonlarca Gri Pasaport verilen sporcu, antrenör, idareci ve diğer spor elemanlarında sıkıntılar yaşandığı (FETÖ Terör Örgütü, Yabancı Ülkelere İltica, Resmi Pasaportu Amacı Dışında Kullananlar v.b) belirtilmekte olup bu pasaportların uluslararası faaliyet harici kullandırılmaması, görevlendirme yapılacak kişiler hakkında gerekli inceleme, araştırma yapılması ve daha titiz davranılması için uyarılmaktadır.

Bu nedenle;
28/12/2016 tarihinden itibaren geçerli üzere uluslararası faaliyetlerde kullanılan Gri pasaport işlemlerinde (Hizmet Pasaportu) aşağıda belirtilen hususlar doğrultusunda hareket edilecektir.

Hizmet Damgalı Pasaport işlemleri (Gri Pasaport) Federasyonumuz Faaliyet programında yer alan, Uluslararası yarışma, seminer, kongre v.b faaliyetler ile uluslararası Milli Takım kamplarına katılan sporcu, antrenör ve diğer spor elemanları için düzenlenir. Milli takım faaliyetleri harici kulüp faaliyetleri için Gri Pasaport formları hazırlanmayacaktır

Uluslararası Özel Yol Koşuları, Uluslararası Masterler Şampiyonaları ve v.b faaliyetler için Gri pasaport formu düzenlenmeyecektir.

Önemle duyurulur.