Türkiye’nin tek EA Permit yarışı olan İstanbul Cup Indoor Athletics’te yıldız atletlerin katılımıyla 11 dalda mücadele yaşanacak.

İstanbul Ataköy’deki Aslı Çakır Alptekin Salonu’nda gerçekleşecek İstanbul Cup Salon Atletizm yarışmalarında 18 ülkeden 97 atlet mücadele verecek. İlki 2015 yılında gerçekleşen ancak bu yıl ilk kez EA Permit statüsünde yapılacak İstanbul Cup’ta ünlü atletler Avrupa Salon Şampiyonası öncesinde performans sergileyecek. Avrupa Atletizm Birliği Başkanı Svein-Arne Hansen ve CEO’su Christian Milz, TAF’ın davetlisi olarak yarışmaları takip edecek.

Erkeklerde 60 metre, 400 metre, 800 metre, 3000 metre, yüksek atlama, uzun atlama ve gülle atma, kadınlarda ise 60 metre, 400 metre, 1500 metre, sırıkla atlama mücadelesinin yapılacağı İstanbul Cup’ta Olimpiyatlar ve dünya şampiyonalarında yarışmış ve madalya almış atletler boy gösterecek.

Avrupa Kros’un son iki yıldaki şampiyonları Ali Kaya ve Aras Kaya, erkekler 3000 metre yarışında Avrupa salon rekoru için pistte olacak. Kadınlar 1500 metrede ise Avrupa şampiyonu Yasemin Can ve Avrupa Kros ikincisi Meryem Akdağ, Türkiye rekorunu yenilemek için sahneye çıkacak. 60 metrede Olimpiyat madalyalı Ukraynalı sprinter Hrystina Stuy, 400 metre kadınlarda Avrupa şampiyonu Olha Zemlyak, 1500 metre kadınlarda Akdeniz Oyunları şampiyonu Faslı Siham Hilali gibi atletler de İstanbul Cup’ta yarışacak isimler arasında yer alıyor.

İstanbul Cup’ta ayrıca 3-5 Mart’taki Avrupa Salon Şampiyonası’na hazırlanan milli atletlerden Özlem Kaya, Emine Hatun Tuna, Batuhan Altıntaş gibi isimler yarışacak.

Saat 15:30’da başlayacak İstanbul Cup’ın öncesinde “Cheetos İstanbul’un En Hızlısı” yarışmalarında salon sezonunun finalleri yapılacak. Finallerdeki 10 seride 2003-2007 doğumlu 80 çocuk pistte olacak.

Yarışmalar başlangıç saatinden itibaren NTV Spor’dan canlı olarak ekranlara gelecek.

START LİSTELERİ
Erkekler / Kadınlar