Seyfi Alanya Atmalar Kupası’nda iki günlük mücadelede 367 atıcı yarıştı. 16 ayrı yarışmanın yapıldığı hafta sonunda Eda Tuğsuz ciritte, Osman Can Özdeveci de güllede Türkiye rekoru yeniledi.

Son yılların en geniş katılımının sağlandığı Mersin’deki Seyfi Alanya Atmalar Kupası’nda iki dalda Türkiye rekoru kırıldı. Yıldızlarda Atmalar Ligi’nin ilk ayağını da oluşturan organizasyonda Eda Tuğsuz ile Osman Can Özdeveci’den rekor geldi.

Gençlerde dünya üçüncüsü unvanına sahip Eda Tuğsuz, 58.95’lik Türkiye rekorunu aynı yarışmada iki kez geliştirdi. Eda, ilk hakkında 59.21, ikinci hakkında da 59.68 atarken hem U23’te, hem de büyüklerde Türkiye rekoruna ulaştı.

osmancanmersin

Erkekler gülle atmada ise Türkiye şampiyonu unvanına sahip iki başarılı gülleci Osman Can Özdeveci ve Hüseyin Atıcı yarıştı. Özdeveci, 18.96 ile kendisine ait olan U-23 Türkiye rekorunu üç kez geliştirirken, sırasıyla 19.70, 19.72 ve 19.83 attı. Özdeveci, 19.83’lük atışının karşılığındaki 1111 puanla aynı zamanda Seyfi Alanya Kupası’nda erkeklerde en değerli performansın sahibi olarak 2000 liralık ödülü de kazandı.

ATMALAR LİGİ’NDE LİDER FENERBAHÇE
Seyfi Alanya Kupası kapsamındaki Yıldızlar Atmalar Ligi’nde ise Fenerbahçe, hem erkeklerde hem de kızlarda liderliğe yerleşti. Sarı-lacivertliler, U18 kızlarda 3022 puanla İzmir BŞB ve Pendik Belediye, U18 erkeklerde ise 3828 puanla Galatasaray ve MESKİ’nin önünde ilk sraıyı aldı.

Kulüplerarası Yıldızlar Atmalar Ligi’nin final kademesi olan Nurullah İvak Atmalar Şampiyonası, nisan ayının sonunda yapılacak.

TÜM SONUÇLAR
Erkekler / Kadınlar