Genç atletlerimizden oluşan milli takım kafilesi, Belarus’taki U20 Uluslararası Atletizm Buluşması’na katılmak için Minsk’e gitti.

Türkiye’nin yanı sıra Azerbaycan, Estonya, Fransa, Letonya, Litvanya, Ukrayna ve ev sahibi Belarus’un da yer aldığı “Minsk U-20 International Match” atletizm yarışmaları 25 Şubat Cumartesi günü gerçekleşecek. Kamp ve diğer etkinliklerle birlikte üç gün süren organizasyonda Türkiye 24 atletle boy gösterecek.

Belaruskafile

Salon sezonunda gençlerde ve büyüklerde başarılı olan atletlerin seçildiği kadroda şu isimler yer alıyor:

Emine Selda Kırdemir, Gülnaz Uskun, İpek Usta, Medine Ökte, Meryem Bekmez, Mesure Tutku Yılmaz, Miray Akbulut, Sinem Yıldırım, Şevval Ayaz, Şeyma Birinci, Tuğba Danışmaz, Tuğba Toptaş, Abdülselam İmuk, Alperen Karahan, Bayraktar Berkay Çalık, Enescan Bayraktaroğlu, Ersu Şaşma, Gürkan Okul, Hüseyin Ocak, İshak Mert Şen, Mert Çiçek, Mikdat Sevler, Müslüm Değirmenci, Veysel Timünçin.

TAF Başkanı Fatih Çintimar da genç atletlerimizle birlikte Minsk’e gitti. Çintimar, bu yarışmanın sporcular için önemli bir deneyim olduğunu belirtirken, Minsk’te hedeflerinin birkaç dalda Türkiye rekoru yenilemek olduğunu söyledi.