Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, TRT Spor ekranlarındaki Spor Her Yerde programında geride kalan 2017 sezonunu değerlendirdi.

TRT Spor ekranlarındaki Spor Her Yerde programında Ayşegül Bıyık Yıldırım’ın konuğu olan TAF Başkanı Fatih Çintimar, atletizmin en parlak yılı olan 2017’yi değerlendirdi.

Programa 2017’de katıldıkları şampiyonalardan derlediği verileri paylaşarak başlayan Çintimar, bu yıl pist yarışmalarında yaklaşık 30 bin atletin yarıştığını, hedeflerinin aktif atlet sayısını Olimpiyat yılına kadar 100 bin sınırına dayandırmak olduğunu söyledi.

Çintimar, faal kulüp ve antrenör sayısının önceki yıllara göre artış gösterdiğini vurgularken, 2017’nin en önemli başarısı olan Ramil Guliyev’in Londra 2017’deki altın madalyasıyla ilgili de o gün stadyumda yaşadıklarını anlattı. “Böyle bir anı yaşadığım için Allah’a şükrediyorum” diyen Çintimar, hem Ramil, hem de Yasmani’nin başarılarının Türkiye atletizmi için tarihi önemde olduğunun altını çizdi.

Başkan Çintimar, Mizgin Ay, Meryem Bekmez, Eda Tuğsuz gibi genç atletlerin başarılarına da değinerek, “Gelecekte bu atletlerimiz de büyüklerde başarıdan başarıya koşacak” dedi.