Salondaki Türkiye birinciliklerinin ilki 16 yaş altı grubunda yapılıyor. İstanbul’daki şampiyonanın ilk gününde müsabakaların yarısı tamamlandı. 

Ataköy Atletizm Salonu’ndaki Türkiye U16 Salon Şampiyonası’nda ilk gün geride kaldı. TAF’ın ana sponsoru Turkcell’in desteklediği organizasyonda 2003, 2004 ve 2005-06 doğumlular ayrı gruplar halinde yarışıyor.

İlk gün 60 metre, 400 metre, 1500 metre, sırıkla atlama, gülle atma, üç adım atlama ve yüksek atlamada müsabakalar gerçekleştirildi. Yarışmaları TAF Başkanı Fatih Çintimar, bazı yönetim kurulu üyeleri ve eski Spor Bakanı Fikret Ünlü ile birlikte takip etti.

BAKAN BAK SALONA GELDİ
Daha sonra salona gelen Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak da bir süre müsabakaları takip ederek minik atletleri cesaretlendirdi. Bakan Bak, yarışma ve salon takvimiyle ilgili Başkan Çintimar’dan bilgi alıp salondan ayrıldı.

Türkiye U16 Salon Şampiyonası’nda başarılı olan minik atletler, 21 Ocak akşamından itibaren TAF’ın sponsoru Turkcell’in 2024 odaklı Olimpik projesi kapsamında İstanbul’da kampa alınacaklar.

YARIŞMA SONUÇLARI
Erkekler / Kızlar