Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, 2018’in yıllık değerlendirmesini TRT Spor’daki Spor Her Yerde programına yaptı.

Başarılı bir sezonu daha geride bırakan Türk atletizminde sezon değerlendirmesi yapan TAF Başkanı Fatih Çintimar, 2019’da çıtayı daha yukarıya koyduklarını söyledi.

TRT Spor ekranlarında yayınlanan Spor Her Yerde programına stüdyo konuğu olan TAF Başkanı Çintimar, Berlin’de Avrupa Şampiyonası ve Tilburg’daki Avrupa Kros’ta alınan başarılar başta olmak üzere sezon boyunca yaptıkları çalışmalardan bahsederken, genel olarak elde edilen sonuçlarla 2018’i başarılı tamamladıklarını söyledi.

Programın son bölümünde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile ana sponsorlar Turkcell ve Spor Toto desteğiyle gerçekleştirdikleri kamp çalışmalarına değinen Çintimar, başarıya giden yolda bilimsel yöntemlerle çalıştıklarını vurguladı.

2019’da en önemli hedeflerini Doha 2019 Dünya Atletizm Şampiyonası olduğunu belirten Fatih Çintimar, öncesinde Avrupa Salon, Avrupa Gençler, EYOF gibi büyük şampiyonalarda da Türk bayrağını zirvede dalgalandıracaklarını söyledi.