Çoklu branşlarda yeni sezonun ilk yarışması olan Komple Atlet Salon’un birinci kademesi, 12-13 Ocak’ta İstanbul’da yapılacak. 

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun üç yıl önce başlattığı Komple Atlet çoklu branşlar serisinde yeni sezon İstanbul’da açılıyor. Ataköy Atletizm Salonu’nda 12-13 Ocak’ta yapılacak olan ilk yarışmada 105 atlet mücadele verecek.

Büyükler, U20, U18 ve U16 yaş gruplarında yapılacak olan iki günlük Komple Atlet Salon yarışmasında ilk kademede alınacak puanlar, final etabına da taşınacak. Aynı zamanda Heptatlon ve Pentatlon Türkiye Şampiyonası niteliğindeki ikinci etap, Şubat ayında yine İstanbul’da yapılacak.

Komple Atlet’in ilk yarışmasına geçtiğimiz yılın galiplerinden Ahmet Mustafa Yılmaz, Ezgi Şayir, Serhat Bulut ve Buket Katya Orhonsayın müsabakaya kaydolanlar arasında bulunuyor. Bu isimlerin ilk etapta yarışması bekleniyor.

Öte yandan Komple Atlet Salon’un ilk etabında Yunanistan’dan da bir atlet misafir olarak yarışacak. 2000 doğumlu Pashalina Papadopoulou, tasnif dışı olarak yarışmada boy gösterecek.

2019 KOMPLE ATLET SALON 1. KADEME KATILIM LİSTESİ

Komple Atlet öncesinde ilk iki sezonun değerlendirmesiyle birlikte yarışmanın rekorları da tespit edildi. Buna göre heptatlon, pentatlon ve U16 grubundaki üçlü yarışma triatlonda YARIŞMA REKORLARI aşağıdaki şekilde belirlendi.