Türkiye Çoklu Branşlar Salon Şampiyonası ve Komple Atlet Salon serisinin final etabında ilk gün yapılan triatlon müsabakaları sonunda ilk etabın galipleri Eslem Tüm ve Ege Bartu Çakan birinciliği aldı.

Türkiye Şampiyonası niteliğindeki Komple Atlet Saon final etabında üç branştan oluşan Triatlon yarışmaları ilk günde tamamlandı. Erkeklerde Ege Bartu Çakan, birinci sırayı elde ederken en iyi derecesini de 2126 puana yükseltti. Yarışmada Gaziantep’ten Alican Polat ikinci, Sivas’tan Ali Asadullah da üçüncü sırayı elde etti.

Ege Bartu Çakan, iki ayak toplamında ise 4131 puana ulaşarak Komle Atlet birincilik kupasının da sahibi olmayı başardı. 2004 doğumlu atlet, Ocak ayındaki ilk yarışmada 2025 puanla ipi göğüslemişti.

U16 kızlar grubundaki triatlon müsabakasını ise Eslem Tüm kazandı. Bursalı atlet Tüm, 9.28 ile 60 metre engelli, 5.00 metre uzun atlama ve 2:31.35’lik 800 metre dereceleriyle tamamladığı müsabaka sonunda 2087 puana ulaşarak Türkiye şampiyonu oldu. Sakarya’dan Ezgi Kol, ilk kademeye göre 100 puana yakın gelişim göstererek 2029 puana çıktığı final etabını ikinci tamamlarken, üçüncü sıra Gülşah Cebeci’nin oldu. Komple Atlet sıralamasında da bu üçlü sırayla podyumda yer buldu.