TC Kenya Büyükelçisi Ahmet Cemil Miroğlu, kendisini ziyaret eden TAF Başkanı Fatih Çintimar ile birlikte Eldoret’e giderek Türkiye Atletizm Federasyonu’nun mesafeler kampını gezdi.

Dünya Şampiyonası ve Olimpiyatlar öncesinde kota elde edebilmek için yoğun bir çalışma temposuna giren maratoncular, önümüzdeki ay yapılacak Hamburg ve Düsseldorf’ta yapılacak olan yarışlar için hazırlıklarını Kenya’da sürdürüyor. Eldoret’teki kampa giden TAF Başkanı Fatih Çintimar ve Asbaşkan Yasin Taş, sporcularla bir araya gelip kamptaki çalışmaları takip etti.

Başkan Çintimar ve Asbaşkan Taş, kampa gitmeden önce Nairobi’de TC Kenya Büyükelçiliği’ni de ziyaret ederek, Büyükelçi Ahmet Cemil Miroğlu’na bir milli takım forması hediye ettiler ve takım hakkında bilgi verdiler.

Daha sonra Büyükelçi Miroğlu ile birlikte Eldoret’teki kampa geçen TAF kafilesi, burada sporcular ve antrenörlerle bir araya geldi. Kampta bulunan sporcularla tek tek ilgilenen Kenya Büyükelçisi Miroğlu, kendilerine başarılar diledi.

TAF Başkanı Çintimar ve Asbaşkan Yasin Taş, daha sonra takımla bir toplantı yaparak bu yılki çalışma planının detayları hakkında atletleri bilgilendirip, onları görüşlerini aldılar.