Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın desteğiyle hazırlanan Türkiye’nin ilk spor temalı çizgi filmi Hızlı Ayaklar’ın tanıtımı, bakanlığın Ankara’daki merkez binasında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yapıldı. 

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, bakanlık desteği ile hazırlanan Türkiye’nin ilk spor temalı çizgi filmi Hızlı Ayaklar’ın tanıtım toplantısına katıldı. Organizasyonda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve pek çok federasyonun yetkilisi ve milli sporcular ile birlikte TAF Başkanı Fatih Çintimar da katıldı.

Konuşmasına çocukların bayramını kutlayan başlayan Bakan Mehmet Kasapoğlu salondaki atmosferi işaret ederek “Bakanlığımız daha önce hiç bu kadar renkli, güzel olmamıştı” dedi. Bakan Kasapoğlu, filme dair de “Bu Ali, Hakan, Zeynep’in hikayesi… Aslında hepimizin hikayesi. İnşallah ülkemizde genç yaşlı, kadın erkek, engelli, engelsiz demeden hep birlikte büyük bir spor seferberliğine imza atacağız. Lütfen hiçbir bölümü kaçırmayın. Hem izleyin hem de arkadaşlarınıza tavsiye edin” ifadelerini kullandı.

FOTO GALERİ