IAAF bünyesindeki küresel 24:1 Koşusu’nun Türkiye etabı, İstanbul’un güzel ilçesi Beykoz’da 2 Haziran Pazar günü saat 12:30’da koşulacak.

Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği tarafından geçen yıl başlatılan 24:1 Run’ın 2 Haziran 2019 günü yapılacak ikinci yılında İstanbul da yer alıyor. Okyanusya’da bulunan Fiji adasında start alıp her saat diliminde bir ülkeye uğradıktan sonra Los Angeles’ta sona erecek IAAF 24:1 koşusunda 2 Haziran 12:00 ile 13:00 arası Türkiye’ye ayrıldı. Türkiye etabı, Beykoz’da yapılacak.

1 mil (1609 metre) uzunluğundaki yarışta her kentin koşusu bir şehir kaptanı eşliğinde koşulacak. İstanbul’un şehir kaptanı ise bu mesafede yıllarda Türkiye rekorunu elinde tutan eski milli atlet Halil Akkaş olacak.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun etkinlikleriyle renklenecek olan IAAF 24:1 Koşusu, Beykoz Belediyesi’nin önünde sahilde yapılacak. Gidiş-geliş olarak ölçülen 1 millik parkurda yaplacak koşusun ardından erkekler ve kadınlarda ilk üçe girenler podyuma çıkacak. Podyumdaki atletlere Beykoz Belediyesi’nin vereceği 1500, 1000 ve 750 TL’lik simgesel para ödülleri de bulunuyor.

Yarış kayıtları https://run24-1.sport/register/ adresinden 31 Mayıs Cuma gün sonuna kadar yapılabilecek.

Herkese açık olan yarışa katılacak olanların, #FirstMile etiketini kullanarak tüm dünyadaki #trendingtopic’e katkı yapmaları bekleniyor.