Bu yıl 41’inci kez start alacak Vodofone İstanbul Maratonu’nun basın toplantısı Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Eyüp’teki Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen 41. Vodafone İstanbul Maratonu’nun basın toplantısına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Spor İstanbul Genel Müdürü İzzet Renay Onur, Vodafone Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Colman Deegan katıldı.

Spor İstanbul Genel Müdürü Renay Onur, maratonu platin seviyesine çıkartmayı amaçladıklarını kaydederek şu ana kadar 37 bin kayıt olduğunu açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise gelecek yıl düzenlenecek İstanbul Maratonu’na dünyanın farklı kentlerinin belediye başkanlarını davet ettiğini belirtti. İmamoğlu, “Asya’dan Avrupa’ya ben de koşmak istiyorum diyen, sadece Türkiye’nin değil, dünyanın her yerinden insanı bu koşuya davet ediyorum. Dünyanın farklı yerlerinden gelen belediye başkanlarına, önümüzdeki senenin İstanbul Maratonu’nu bir arada koşmak istediğimi belirttim. Dünyanın en değerli şehirlerinin belediye başkanlarını burada ağırlamak istediğimi söyleyip, davetimi şimdiden yaptım” dedi.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ise, İstanbul Maratonu’nun Türkiye’deki tüm yol yarışmalarının en büyüğü olduğunu vurgulayarak, dünyada sayılı yarışlar arasında olan bu yarışta geçen yıl kırılan parkur rekorlarının daha ileriye gideceğine inandığını söyledi.

Vodafone İstanbul Maratonu, 3 Kasım günü gerçekleşecek.