Diyarbakır’da 8 Kasım’da yapılan Çocuk Atletizmi Şöleni, son dönemde en çok ses getiren etkinlik oldu.

Diyarbakır’daki Seyrantepe Atletizm Sahası’nda Diyarbakır Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Dicle Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle Türkiye Atletizm Federasyonu’nun gerçekleştirdiği Çocuk Atletizmi şenliği büyük ses getirdi.

Farklı okullardan yaklaşık 1500 çocuğun atletizm ile tanıştığı etkinliğe Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu da katıldı. Üç saate yakın süren organizasyonda ünlü isimlerle birlikte yarışan çocukların mutluluğu, görülmeye değerdi.

Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Diyarbakır’da gerçekleştirdikleri organizasyonun önemine değinirken “Türk gençliğine, çocuklarımıza hizmet etmeye bütün gücümüzle devam edeceğiz. Amacımız çocuklarımızı eğlendirmek, sporu ve sahaları sevdirmektir. Biz atletizme uygun olan çocukları seçip antrenörlerle atletizme yönlendirerek takibini devam ettireceğiz.” ifadelerini kullandı.

Organizasyona katılan milli atletler Batuhan Buğra Eruygun, Birsen Bekgöz, Merve Aydın Filiz, Nevin Yanıt Baltacı, Seda Ocak, Sema Aydemir ve milli boksör Adem Kılıççı da çocuklarla bir araya geldi.

Diyarbakır Çocuk Atletizm Şenliği’nin sonunda katılımcı çocuklara hediyeleri ve sertifikaları dağıtıldı.

FOTO GALERİ