Türkiye’nin son zamanlarda dünyada ses getiren en iyi yürüyüşçüleriyle birlikte dört ülkeden misafir isimlerin de yarışacağı uluslararası Spor Toto Türkiye Yürüyüş Şampiyonası Antalya’da 16 Şubat Pazar sabahı yapılacak.

Yürüyüşte Milli Takım’ın dünya çapındaki atletlerinin tamamının katıldığı Spor Toto Türkiye Yürüyüş Şampiyonası, Antalya’da 16 Şubat Pazar günü yapılacak. Konyaaltı Sahili’ndeki parkurda yapılacak ve World Athletics’ten Olimpiyat kotası için özel ölçümle izin alınan yarışma, uluslararası statüde yapılacak.

Müsabakalarda Türkiye’nin dünya ve Avrupa madalyalı yürüyüşçüleri Meryem Bekmez, Salih Korkmaz, Ayşe Tekdal ve Evin Demir ile birlikte Ukraynalı 2015 dünya üçüncüsü Lyudmila Olyavoska, 2017 dünya dördüncüsü Ihor Hlavan gibi önemli atletler katılacak. Yarışmalarda Ukrayna’dan 21, Belarus’tan 6, Sırbistan’dan 2, Kazakistan’dan 4 atlet boy gösterecek.

Türkiye Şampiyonası’nda ise toplam 129 yürüyüşçü mücadele verecek. Büyük erkeklerde 14, büyük kadınlarda 8 yürüyüşçünün yarışacağı müsabakaların programı şöyle: