Avrupa Atletizm Birliği’nin iki gün telekonferans sistemiyle yapılan icra kurulu sonrasında üç organizasyonun ertelenmesine, birinin ise iptaline karar verildi.

Sağlık sorunları nedeniyle tedavisi süren EA Başkanı Svein-Arne Hansen’in katılmadığı toplantıya, EA Başkan Yardımcısı ve geçici başkanı Dobromir Karamarinov liderlik etti. Toplantıda öncelikle 25-30 Ağustos tarihlerindeki Avrupa Atletizm Şampiyonası’nın durumu konuşuldu ve Paris çevresinin COVID-19 salgınından geniş ölçüde etkilendiği belirtildi. Şimdilik erteleme gelmeyen şampiyonayla ilgili sürecin takibinin sürdürüleceği ve ileride erteleme de dahil olmak üzere planların hazır tutulması istendi.

Toplantıda Mart ayında yapılması gereken ancak salgın nedeniyle askıya alınan Leiria’daki Avrupa Atmalar Kupası’nın iptal edilmesi kararı alındı. Ayrıca İngiltere’deki Avrupa 10,000 Metre Kupası, İtalya’daki Avrupa U18 Şampiyonası ve Portekiz’deki Avrupa Dağ Koşusu Şampiyonası‘nın 2021’e ertelenmesi uygun görüldü. Bu üç organizasyon da takvimde temmuz ayı içinde bulunuyordu.