Yenikapı-Eyüp arasında koşulan Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, yaklaşık 2000 kişinin katılımıyla yapıldı. Yarışı erkeklerde Sezgin Ataç, kadınlarda ise Balkan Yarı Maraton şampiyonu Fatma Demir kazandı.

Spor İstanbul’un organize ettiği Vodafone İstanbul Yarı Maratonu, Yenikapı ile Eyüp arasında tamamlandı. Pandemi özel önlemlerinin uygulandığı yarışa kabul edilen sınırlı sayıda katılımcı parkurda yer alırken, bazı katılımcılar da aplikasyon aracılığıyla bulundukları yerde müsabakaya katıldılar.

Yarışı erkeklerde milli atletlerden Sezgin Ataç, 1:03:16’lık kişisel en iyi derecesiyle galip tamamladı. Eski Avrupa salon şampiyonu İspanyol Adel Mechaal, 1:03:24 ile ikinci olurken, Kenya’dan Benard Cheruiyot Sang mücadeleyi üçüncülükle noktaladı.

Kadınlarda ise geçen ay Balkan Yarı Maraton şampiyonu olan Fatma Demir, Kenyalı Daisy Jeptoo Kimeli’yi geride bırakarak ipi göğüslemeyi başardı. Demir 1:13:17 koşarken, Kimeli 1:13:29, üçüncü olan Esma Aydemir ise 1:15:40 ile finişe geldi.

YARI MARATON LİGİ BEŞTELSİZ VE GAZİEMİR’İN
Yarı Maraton Ligi’nde final etabı olarak değerlendirilen İstanbul’da ligin şampiyonları da belirlendi. Lig klasmanında ilk dört sırayı alan İstanbul Beştelsiz Kulübü atletleri, toplamda 3:20:54’lük bir zamana imza attılar. İki kademe toplamında 6:39:40’a ulaşan Beştelsiz, lig şampiyonluğunu kazandı.

TSK Gücü kulübü, iki kademe toplamında 7:06:11 ile ikinci olurken, Trabzonspor da 7:09:14 ile ligi üçünü sırada noktaladı. Kadınlarda ise final kademesine katılan tek ekip Gaziemir Belediyespor, 8:34:07’lik toplam zamanıyla kupayı aldı.

YARI MARATON LİGİ SONUÇLARI