Türk atletizminin altyapısını şenlendiren Atletizmi Geliştirme Projesi (AGP) ve Bölgesel Kros finallerinin yapıldığı Gaziantep’teki yarışmalar tam bir şölen havasında geçti.

Güzel bir yaz havasında pandemi kurallarının uygulanarak gerçekleştirildiği Atletizmi Geliştirme Projesi ve Bölgesel Kros finallerinin yapıldığı Gaziantep’te yaklaşık 600’den fazla atlet bir araya geldi. Doğum tarihleri 2004 ila 2009 arasında değişen farklı kategorilerdeki geleceğin yıldızı atletler, açık havada çok güzel yarışmalarla rekabetin tadını çıkardılar.

TAF Başkanı Fatih Çintimar, cıvıl cıvıl bir atmosferde yapılan müsabakalarda atletizm adına insanın içinin açıldığını vurgularken, “Çocuklarımızın keyfine bakın, nasıl güzel bir atmosfer. Bu gençlerimizi, ileride milli takımlarımızı taşıyacaklar. Yıl içinde 10,000’den fazla katılımın olduğu seçmelerden buraya gelen bu gençlerimizi, Gaziantep’te finallerde yarıştırdık. Tedbirleri elden bırakmadan, müsabakalarımızı sorunsuz bir şekilde tamamladık. İnşallah pandemi sonrasında çok daha geniş, seyircilerimizle birlikte daha güzel organizasyonlara imza atacağız” diye konuştu.

Yarışmaları Gaziantep Valisi Davut Gül ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Osman Toprak ile birlikte takip eden TAF Başkanı Çintimar, desteklerinden ötürü kendilerine birer plaket takdim etti. Müsabakalar sonrası ödül töreni gerçekleştirildi ve her kategoride ilk altıya sporculara madalyaları ve para ödülleri takdim edildi.

YARIŞMA SONUÇLARI
ERKEKLER / KIZLAR

FOTO GALERİ