Türkiye Atletizm Federasyonu’nun genel sekreterliğine atanan eski milli atletlerden Satılmış Atmaca, görevine başladı.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nda Halil Akkaş’ın tayininin ardından boşalan TAF Genel Sekreterliği’ne eski milli atletlerden Satılmış Atmaca atandı. Atmaca, 5 Ocak 2022 itibariyle Balgat’taki TAF Merkez Ofisi’ne gelerek görevine resmen başladı.

Atmaca, bir dönem milli takımda birlikte forma giydiği takım arkadaşı Fatih Çintimar’ın başkanlığındaki Türkiye Atletizm Federasyonu’nun 22. genel sekreteri oldu.

10 Haziran 1970 Kırıkkale doğumlu Satılmış Atmaca, 2002 yılında İstanbul’daki Balkan Maraton Şampiyonası’nda ikinciliği elde etti. Atmaca, uzun süren kariyerinde bir çok ulusal başarıya imza atmış, ardından da antrenör olarak atletizme hizmet etti. 11 yıl beden eğitimi öğretmenliği yapan Atmaca, son olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda görev yapıyordu.

TAF Başkanı Fatih Çintimar, atletizmin içinden gelen Satılmış Atmaca’yı aralarında görmekten mutluluk duyduklarını belirterek, kendisine görevinde başarılar diledi. Atmaca da her zaman içinde olmaktan gurur duyduğu atletizme hizmet etmenin kendisi için bir onur olduğunu ifade etti.