İstanbul’daki Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonu’nda yapılacak olan ve bu yıl ikincisi düzenlenen Ruhi Sarıalp Atlamalar Kupası’nda 56 atlet yarışacak. Spor Toto Salon Yürüyüş Şampiyonası ve Olimpik Baraj Yarışmaları’nın da listeleri açıklandı.

Türkiye’nin atletizmde ilk olimpiyat madalyasını getiren efsanevi atleti Ruhi Sarıalp adına düzenlenen salon atlamalar kupasına 16 ilden 24 kadın, 32 erkek olmak üzere toplam 56 sporcu kaydoldu. Yarışmalar kapsamında uzun atlamada 25, üç adımda 12, yüksek atlamada 16, sırıkla atlamada ise 11 atlet boy gösterecek. Müsabakalarda yeni başlayan salon sezonu içinde rekor kıran atletlerden Necati Er (üç adım), Zeki Cem Tenekebüken (sırıkla atlama), Demet Parlak (sırıkla atlama) gibi isimler bulunuyor.

Geçtiğimiz yıl kadınlarda Burcu Yüksel’in, erkeklerde ise Alper Kulaksız’in kazandığı kupada bu yıl da zorlu bir mücadele bekleniyor.

Yarışma statüsüne göre dört atlama branşında yarışmalar tamamlandıktan sonra, derecelerin ortak değerlendirilmesine olanak tanıyan IAAF puan cetveline göre en yüksek skora ulaşan performansın sahibi kupayı kazanacak. İlk 10 sıraya para ödülü verilecek olan yarışmalarda birinci olan isimlere kupa ile birlikte 2500 lira ödül teslim edilecek.

Hafta sonundaki programda yer alan Türkiye Salon Yürüyüş Şampiyonası’na ise 49 kadın, 44 erkek, Olimpik Baraj Yarışmaları’na ise 38 kadın, 59 erkek sporcu kayıt oldu.

Ruhi Sarıalp Güncel Program

Yürüyüş Şampiyonası Güncel Program

İLGİLİ BİLGİLER:

Ruhi Sarıalp Katılım Listesi

Ruhi Sarıalp Kayıt Sayıları

Yürüyüş Şampiyonası Katılım Listesi

Yürüyüş Şampiyonası Katılım Sayıları

Olimpik Baraj Yarışması Katılım Listesi

Olimpik Baraj Yarışması Katılım Sayıları