8 Mayıs 2016 Pazar günü 2. düzenlenecek Türkiye’nin en büyük çocuk maratonu, İstanbul Maltepe Sahil Şehir parkında yapılacak.

İstanbul Çocuk Maratonu’na katılacak çocuklar bu yıl “Koşsun da Büyüsün” sloganı ile karşılanacak. Geçtiğimiz yıl katılımı 7.000 olan çocuk maratonunda bu yıl 0-15 yaş grubu arasında 10.000 çocuğun katılması planlanmış olup, etkinliğin amacı yine geçtiğimiz yıl olduğu gibi çocukların yarıştırılması değil, çocuklara “Maraton Bilinci” ve “Spor Kültürünü” aşılamak olacaktır.

İstanbul Çocuk Maratonu’nda bu yıl yaş gruplarına 14-15 yaş grubu da ilave edildi. Bu yaş grubu çocuklar maraton koşmanın heyecanını, elektronik zamanlama çipleri ile dereceleri ölçülecek ile yaşamış olacaklar. Etkinlik günü her yaş grubuna göre eğlenceli aktivite ve oyun alanlarının kurulu olacağı etkinlik alanında tüm çocuk ve velilere sanatçı Ceza’nın vereceği konser ile de unutulmaz bir gün yaşatılacak.

Ana Sponsorluğu’nu Sealife ve Kidzania’nın yapacağı Çocuk Maratonu’nda Salcano ve Pilsan Tedarik Sponsoru  olarak destek verecek.

Printhttps://twitter.com/SporAsk/status/727941490488578048