Çoklu branşlarda bu yıl başlayan KOMPLE-ATLET serisinde salon sezonu Türkiye Şampiyonası niteliğindeki üçüncü kademe ile sona erdi. 

KOMPLE-ATLET Salon Çoklu Branşlar Ligi’nde sezon noktalandı. İstanbul’da yapılan üç kademe sonunda büyükler, gençler, yıldızlar ve U-16’da sezonun birinciler belirlendi. Ancak genel sıralamada podyuma çıkan 24 atlet arasında tüm kademelerde baraj geçebilen 11 atlet para ödülü kazanabildi.

KOMPLE-ATLET’te en çekişmeli yarışma olan genç kadınlarda lider son yarışmada değişti. İlk iki ayakta Emine Selda Kırdemir’in gerisinde olan Buket Katya Orhonsayın, son etapta 2966 puan yaparak hem Türkiye gençler pentatlon şampiyonu oldu, hem de KOMPLE-ATLET’i kazandı. Üç ayak toplamında 8978 yapan Katya, 8926 puanlık toplama ulaşan Kırdemir’i geride bıraktı.

Yıldız kızlar pentatlonda ilk iki ayağın galibi Leyla Yanardağ, Türkiye şampiyonluğunu 2983 puan yapan Gamze Çelik’e bıraksa da, KOMPLE-ATLET’in galibi oldu. Yanardağ, son etapta 2956 puanla ikinci sırayı alırken, toplamda 8485 puanla Bensu Varol ve Seda Bayraktar’ın önünde ipi göğüsledi.

Büyük erkeklerde üç kademede baraj geçen tek atlet Ahmet Mustafa Yılmaz, 14.023 puanla kupaya uzandı. Yılmaz, son yarışmayı 4530 puanla kazanarak heptatlonda Türkiye şampiyonluğunu da elde etti.

komple3_ic2

Genç erkeklerde ilk iki ayakta yarışmayan Hüseyin Alper Gürses, 4375 puanla Türkiye gençler heptatlon şampiyonu oldu. Bu dalda Müslüm Değirmenci, sakatlığına rağmen 4180 puana ulaştı ve toplamdaki 12360 puanıyla KOMPLE-ATLET’i kazandı. Müslüm, iki kademede barajın altında kaldığı için para ödülü elde edemedi.

Yıldız erkeklerde Serhat Bulut, üç kademeyi de birincilikle bitirirken, toplamda 11.638 puana ulaştı. KOMPLE-ATLET’in birincisi olan Bulut’u sıralamada Murat Demir ve Emre Yıldız takip etti.

komple3_ic1

U-16 erkekler triatlonda birinciliği alan Berke Akçam, KOMPLE-ATLET’in ilk sezonunda sürekli yükseliş grafiği çizen tek katılımcıydı. Toplam 6705 puanla şampiyonluğu kazanan Berke, ilk kademede 2170, ikincide 2237 olan puanını finalde 2298’e yükseltme başarısı gösterdi. Bu dalda KOMPLE-ATLET sıralamasında Yasin Sosa ikinci, Yusuf Uzun üçüncü oldu.

Komple Atlet 2017 salon sezonunda üçüncü kademe yarışma sonuçları ve genel sıralamanın detaylarını sonuç dosyasında bulabilirsiniz.

KOMPLE-ATLET SALON 2017
Erkekler / Kadınlar

 

 

KompleLeaderboard3