Duyuru

BİGG Spor Ödülleri Yarışması Duyurusu

BİGG Spor Ödülleri Yarışması Duyurusu


Gençlik ve Spor Bakanlığı  ile  T.C.  Sanayi  ve  Teknoloji  Bakanlığı  arasında  gençlerimizde  bilimsel farkındalığın  oluşturulması,  bilim  alanında  niteliklerinin  artırılması,  girişimcilik  faaliyetlerinindesteklenmesi, kişisel gelişimlerine katkı sağlanması, çeşitli bilim dallarında eğitimlerin ve seminerlerinerilmesi  amaçlarıyla  ilgide  yer  alan  "Bilimsel  Araştırma,  Girişimcilik  ve  Gençlerde  BilimselFarkındalığın Artırılmasına İlişkin İş Birliği Protokolü" imzalanmıştır.

Sözkonusu  protokol  kapsamında;  spor  teknolojileri  alanında  yaratıcı,  yenilikçi,  teknikmükemmeliyete ve rekabet özelliklerine sahip,  özgün farklılıkları olan, ulusal teknolojik birikime katkısağlayan  belirli alanlarda  spor teknolojisi  ürünlerinin  ödüllendirilmesi amacıyla "BİGG Spor Ödülleri"yarışması uygulamaya koyulmuştur. 2023 yılı içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan yarışma için 3 Ekim2023 tarihinde çağrıya çıkılmış olup söz konusu çağrı 15 Kasım 2023 tarihine kadar uzatılmıştır. 
Yarışma  başvuruları  eteydeb.tubitak.gov.tr  adresi  üzerinden  yapılmaktadır.

Yayın Tarihi : 6.11.2023 13:14:00
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.

Arşiv


Bağlantılar


Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.