Duyuru

İsmail Akçay Yol Koşusu Balıkesir'de 15'üncü kez yapıldı.

İsmail Akçay Yol Koşusu Balıkesir'de 15'üncü kez yapıldı.


Meksika 1968 Olimpiyatları dördüncüsü İsmail Akçay adına 15'üncüsü düzenlenen yol koşusu Balıkesir'de yapıldı. Balıkesir Altıeylül Belediyesi'nin ev sahipliğinde organize edilen ve Atatürk Stadı'ndan başlayan 15. İsmail Akçay Yol Koşusu'nda 80'i kadın 290'ı erkek 370 atlet yer aldı. 12,5 kilometre uzunluğundaki yarışta birincilikleri Kadınlarda Gamze Bulut Duvar 44:06 ve Fetene Alemu Regasa 39 39:24 oldu.

Kadınlar
1. Gamze Bulut Duvar 44:06
2. Dilek Öztürk 44:08
3. Ezgi Kaya 45:58

Erkekler
1. Fetene Alemu Regasa 39:24
2. Ömer Alkanoğlu 39:53
3. Üzeyir Söylemez 40:07

 İlk 5 Sonuçlar Kadın - Erkek 

 Yaş Gurubu Sonuçları Kadın - Erkek 

 

3 Eylül Pazar günü koşulacak olan 15. İsmail Akçay Yol Koşusu'nun yarışma statüsü ektedir. 

Kayıt olduktan sonra ödeme yapmayı unutmayınız. Kaydınız onaylanmaz ve siliniz.

02 Eylül 2023 Cumartesi günü saat:14:00-18:00 saatleri arasında Atatürk Stadyumunda yarışma hakkında teknik bilgi, broşür, yarışmaya katılacak sporculara Göğüs Numarası ve chip teslim edilecektir.

15.İsmail Akçay Yol Koşusuna 2023 yılı vizesi yapılmış lisans veya Lisanssızlar için herhangi bir sağlık ocağından alınan ''Sağlık Raporu'' ve tahutname ile olacaktır.

Yabancı sporcular ise Pasaportlarını ibra edecektir. Taf Web Sitesinde bulunan Taahütnameyi doldurmaları gerekmektedir. TAAHÜTNAME İNDİR.

  15. İSMAİL AKÇAY YOL KOŞUSU YARIŞMA STATÜSÜ  

    NOT: YARIŞMAYA KAYIT OLMAK İÇİN AŞAĞIDA BELİRTİLEN HUSUSLARDA ŞİFRE ALARAK YARIŞMAYA KAYIT YAPABİLİRLER. 

  KAYIT ÜCRETİ   21/07/2023 - 15/08/2023 Tarihleri arası 50TL

  TAF Bilgi Yönetim Sistemi Sporcu Kayıt İşlemleri hakkında;  

Türkiye Atletizm Federasyonunun başlatmış olduğu yeni yazılım çalışması ile atletizm branşı içerisinde bulunan sporcu, antrenör, kulüp ve diğer paydaşlarına ait kişisel bilgilerin sisteme kaydedilmesi çalışmalarında son aşamaya gelinmiştir. Öncelikli olarak yarışma kayıtlarına veri olması ve sezon performanslarının takibi amacı ile sporcularımızın aşağıdaki linkler üzerinden sisteme kişisel bilgi girişlerini yapmaları gerekmektedir.

  Lisanslı Sporcuların yapacağı işlemler:  

Türkiye Atletizm Federasyonu Bilgi Yönetim Sistemi (BYS)'ye daha önce kayıtlı olmayan ya da şifresini bilmeyen sporcular şifrelerini almak için https://bys.taf.org.tr adresinde yer alan Sporcu Başvur sayfasına gidebilir. Bu adreste TC kimlik numarası yazıldıktan sonra, sporcu sistemde lisanslı olarak kayıtlı ancak şifresini almamış durumda ise sistem tarafından otomatik olarak https://bys.taf.org.tr/LisansliSporcuSifreTalebi adresine yönlendirilecektir.
Burada sporcunun yapması gereken e-posta adresi ve telefon numarasını doğru olarak girip e-posta ile şifre gönder düğmesine tıklamaktır. Belirtilen e-posta adresine sporcunun BYS şifresi ve kullanıcı adı gönderilecektir.

Lisansı olmayan Sporcuların yapacağı işlemler :

Sporcu lisansınız yoksa https://bys.taf.org.tr/Sporcubasvurusu/kart/0  adresinde yer alan bilgileri doldurarak lisanssız sporcu olarak sistemi kullanabilirsiniz. Bu durumda lisansız aktif edilmediği sürece yarışmalarda yer almanız mümkün olmayacaktır. Şifresini alan sporcular yine https://bys.taf.org.tr/ adresinde yer alan Sporcu Girişi sayfasından sisteme girebilirler. Sisteme ilk girişte telefon, e-posta, adres, giysi bedeni gibi bilgilerinde eksiklik olan sporcular bilgi tamamlama ekranına yönlendirilecektir. Bu bilgilerden eksik olanları tamamlayarak sistemi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sporcularımızın yukarıdaki işlemleri tamamlamaları sistemin en kısa zamanda devreye girmesi için önem arz etmektedir.

İLETİŞİM : ÖMÜR ÜMİT SUKAT WhatApp Hattı : +90 541 5137209

Yayın Tarihi : 29.08.2023 01:16:00
Sponsorlarımız
Bağlı Olduğumuz Kuruluşlar


Türkiyedeki en popüler spor dallarından biri olan atletizmde 2023 itibariyle yaklaşık 7 bin 400 kulüp, 341 bin lisanslı sporcu bulunmaktadır. TAF takviminde dokuz ayrı lig yarışması ve onlarca yurt dışı teması olmak üzere her yıl 200 den fazla faaliyet gerçekleştirilmektedir.

Arşiv


Bağlantılar


Tüm yayın hakları Türkiye Atletizm Federasyonu'na aittir.